Yatırım yapmaya başla!

Instagram Hikayelerine Artık Daha Eski Fotoğraf ve Videolar Yüklenebiliyor!

Instagram, hikayelerde eski içeriklerin paylaşımına izin vererek kullanıcıların kalbini bir kere daha kazandı. İşte detaylar;
Instagram Hikayelerine Artık Daha Eski Fotoğraf ve Videolar Yüklenebiliyor!

Instagram’ın yükselişi, sosyal medya camiasında gerçekten ses getirecek cinsten. Hatta başkalarından aldığı özellikleri, orijinaline göre daha çok kullanılıyor ve seviliyor. Örneğin; Snapchat’in hikaye özelliğini kendine uyarlayan Instagram, ilk başta tepki aldı. Ama kısa süre sonra Snapchat’e fark atmayı başardı. Daha sonra getirdiği filtreler ile iyiden iyiye Snapchat’e benzedi; ama yine de yükselişi olumsuz etkilenmedi.

Şimdi ise Instagram hikayelerine, 24 saatten daha eski içerikler de atılabiliyor.

Instagram Hikayelerinden 24 Saat Sınırı Kalktı

Birçok kişi ekran görüntüleri alarak veya yeniden telefona kaydederek eski fotoğraflarını hikayesine atıyordu. Yeni güncelleme ile bu sorun ortadan kalktı ve artık telefonunuzdaki eski resimleri hikayenizde paylaşabiliyorsunuz.

2016 yılında hayatımıza giren Instagram hikayeleri, daha eski olan Snapchat’e kısa sürede fark atmayı başardı.

Hikayelerde Instagram Snapchat'e Fark Attı

Şu an Instagram hikayeleri, günlük 300 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılırken; Snapchat hikayeleri günlük 178 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Üstelik Instagram hikayeleri, çok kısa sürede Snapchat hikayelerine fark attı.

Instagram Superzoom özelliği ile ilgiyi biraz daha arttırmıştı ve şimdi Stop Motion ile yoluna devam ediyor.

Instagram Superzoom ve Stop Motion

Eğer Instagram kendine özgü özellikler getirmeye devam ederse önünde hiçbir engel kalmayacak diyebilirim. Çünkü Superzoom ile birlikte Instagram hikayeleri tam bir şenlik alanına döndü. Aynı zamanda geçen sene Kasım ayından beri test edilen alışveriş etiketleri de artık aktif hale getirildi. 2018 yılında ise bu etiketler daha fazla hesap tarafından kullanılabilecek.

Instagram ile ilgili bir gelişme de ücret karşılığı yapılan paylaşımların artık açıkça belirtilmesi.

İşte dünyanın en çok kazanan Blogger’ları arasında olan Aimee Song’un bu şekilde yaptığı paylaşım:

Yani kullanıcıların gizliden yaptığı reklamlar artık “… markası ile ücretli iş birliği” şeklinde paylaşılacak. Bu özelliği artık daha fazla kullanıcının kullanımına sunmaya başladı. Üstelik ücretli bir paylaşım olduğu belirtilmemişse bir uyarı mesajı da gönderilecek. Bu özelliğin henüz kimlere açılacağı ile ilgili kesin bir bilgi yok; ama sahte hesapları ve bot takipçileri ortaya çıkartacağı düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum