Yatırım yapmaya başla!

Instagram’a Hikayeler ve Yorumlar Bölümleri için Yeni Özellikler Geliyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’a kullanıcıların beğeniyle karşılayacağı yeni özellikler geleceği ortaya çıktı. Bu özelliklerin Hikayeler ve Yorumlar bölümüne yönelik olduğu belirtildi.
Instagram’a Hikayeler ve Yorumlar Bölümleri için Yeni Özellikler Geliyor

Son yılların en sevilen sosyal medya uygulamalarından birisi olarak Instagram’ı gösterebiliriz. Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor. Şirket ise kullanım deneyimini artırmak adına sürekli yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde beğeni gizleme özelliğini test etmeye başlayarak olumsuz tepkiler almıştı.

Gelen son haberlere göre şirket yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere Instagram’da en çok kullanılan bölümlerin başında Hikayeler geliyor. Yapılacak olan yeniliklerden birisi Hikayeler bölümüne yönelik. Bir diğer yenilik ise yorumlar kısmını ilgilendiriyor. Boomerang uygulamasına yeni seçenekler eklemeye hazırlanan sosyal medya devi kullanıcıların yorumları da kolaylıkla paylaşmasını sağlayacak.

Boomerang Modu Güncelleniyor

Boomerang Modu Güncelleniyor

Instagram’da hikaye paylaşan kullanıcıların en çok kullandığı uygulamalardan birisi Boomerang olmakta. Boomerang modu ile kullanıcılar kaydettikleri videoları kolaylıkla hızlandırılmış hale getirebiliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Instagram’da bulunan Boomerang özelliğini WhatsApp için getireceğini duyurmuştu. Şimdi ise Instagram’da bulunan Boomerang moduna yeni seçenekler geliyor.

Kullanıcılar bu sayede hazırlayacakları videolarda farklı Boomerang seçeneklerine yer verebilecek. Daha önce videolar sadece hızlandırılabiliyordu. Ancak yeni özellikler ile hem hızlandırılmış hem de yavaşlatılmış videolar hazırlanabilecek. Gelecek olan güncelleme ile Boomerang’ın çok daha işlevsel olacağını söyleyebiliriz.

Sosyal medya devi ayrıca yorumlara yönelik bir özelliği daha test ediyor. Şirket kullanıcıların paylaşımlarına gelen yorumları kolaylıkla paylaşabileceği bir özellik üzerinde çalışıyor. Özellikle yüksek takipçiye sahip hesapların yapmış olduğu paylaşımların altına çok sayıda yorum gelmekte. Kullanıcılar isterlerse bu yorumlardan beğendiklerini kolaylıkla paylaşabilecek.

Instagram’da Kolaj Şeklinde Fotoğraflar Oluşturulacak

Instagram’da Kolaj Şeklinde Fotoğraflar Oluşturulacak

Instagram’da kullanıcıların ağırlıklı olarak kullandığı özelliklerden birisi fotoğrafları kolaj haline getirmek oluyor. Bugüne kadar Instagram kullanıcıları bu işlemi üçüncü parti programlar sayesinde gerçekleştirebiliyordu. Ancak şirket kullanıcıların farklı uygulamalar kullanması yerine kendi platformunda bu işlemi gerçekleştirmesini istiyor.

Artık kullanıcıların başka mecralardan kolaj yapmasına gerek kalmayacak. Sosyal medya devi fotoğrafların kolaj şeklinde oluşturmalarına imkan tanıyan bir özelliği kendi bünyesine eklemeye hazırlanıyor. Özelliğin yayınlanması ile beraber kullanıcılar galerilerinde bulunan fotoğrafları ya da daha önce profillerinde paylaştıkları fotoğrafları kolaj halinde düzenleyebilecek.

Son olarak Instagram’da bildirimlere yönelik bir yeniliğin de yolda olduğu belirtildi. Gelecek olan güncelleme ile kullanıcılar istemedikleri bildirimleri kapatabilecek ve sadece görmek istedikleri bildirimlere yer verebilecek. Ayrıca Hikayeler bölümünde de arayüz anlamında değişiklikler olacağı ortaya çıktı. Sosyal medya devinin pek çok yenilik ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için çalıştığı görülüyor. Instagram’ın test sürecinde bulunan yeni özelliklerini yakın zamanda tüm platforma yayması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum