Yatırım yapmaya başla!

Instagram Hikayeler’de Kullanılması için Yeni Şablonlar Oluşturdu

Sosyal medya platformu Instagram, Hikayeler bölümü için yeni şablonlar geliştirdi.
Instagram Hikayeler’de Kullanılması için Yeni Şablonlar Oluşturdu

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarının başında Instagram geliyor. Facebook’un sahibi olduğu uygulama ilk dönem fotoğraf paylaşma platformundan ibaretti. Ancak aradan geçen zaman içerisinde şirket uygulamasını sürekli güncelliyor ve yeni özellikler ile donatmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram’ın Mesajlar bölümü için farklı renk seçeneklerini test ettiği ortaya çıkmıştı. Platformda kullanıcıların en sevdiği araçlardan birisi olarak Hikayeler’i gösterebiliriz.

İlk olarak Snapchat’te ortaya çıkan bu özellik daha sonrasında Instagram tarafından kopyalandı ve milyonlarca kullanıcının büyük beğenisini kazandı. Instagram ekibi yoğun ilgi sonrası Hikayeler bölümünü yeni seçenekler ile daha iyi bir deneyime kavuşturmaya devam ediyor. Son olarak bu bölüm için kullanıcıların beğenisine yeni şablonlar sunuldu. Kart şeklinde oluşturulan bu şablonlar ile kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimlerini bir araya getiriyor.

Hikayeler için Kartlar Seçeneği Geldi

Hikayeler için Kartlar Seçeneği Geldi

Instagram, Hikayeler bölümüne olan ilginin farkında ve bu alana yönelik yenilikler yapmaya devam ediyor. Son gelen özellik ise Hikayeler’de yeni kartların varlığını ortaya koydu. Sosyal medya devinin geliştirdiği bu özellik ilk olarak araştırmacı Matt Navarra tarafından fark edildi. Twitter hesabından bu özelliği paylaşan Navarra, Hikayeler bölümünde dört farklı şablonu tespit etti. Bu kartlarda kullanıcıların beğenisine sunulmuş dört farklı seçenek göze çarpıyor. Bunlar sırasıyla doğum günü, teşekkürler, mutlu yıl dönümü ve isimsiz olarak görülüyor.

Sunulan kartlar ile kullanıcılar daha önce birbirleriyle yapmış oldukları paylaşımları hikaye haline getirebiliyor. Üstelik bu paylaşımlar kullanıcıların beğenisine yönelik olarak özelleştirilebiliyor. Kişiye özel özgün hikayeler oluşturulmasına imkan sağlayan bu araç ile sevilen kişilere sürprizler yapılabilir. Sosyal medya devi bu özelliğini iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunmuş durumda.

Şirketin daha önce Hikayeler için pek çok farklı seçenek sunduğu biliniyor. Bunlardan bazıları halen kullanırken bazı özellikler ise ilgi görmemesi nedeniyle Instagram tarafından kaldırılıyor. Gelen son kartlar özelliği ise kullanıcılardan ne derece ilgi toplayacak bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum