Yatırım yapmaya başla!

Instagram, Hikayeler Bölümünde Küçük İşletmelere Ücretsiz Reklam Desteği Sunacak

Sosyal medya devi başlattığı yeni proje ile küçük ölçekli şirketlere destek olacak.
Instagram, Hikayeler Bölümünde Küçük İşletmelere Ücretsiz Reklam Desteği Sunacak

Dünyanın önde gelen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Facebook’un sahibi olduğu dev platform son dönemde COVID-19 salgını etkisiyle kullanıcılardan daha fazla ilgi görmeye başladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü hemen her sektörün faaliyetlerini olumsuz etkileşim durumda. Dev şirketler başta olmak üzere çok sayıda küçük ölçekli işletme de salgından dolayı büyük yara aldı. Instagram ise COVID-19 ile mücadele kapsamında kullanıcıların mağduriyetini giderecek çalışmalar yürütüyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış toplayacağını açıklamıştı. Ayrıca salgından etkilenen küçük ölçekli şirketlere de destek olunacak yeni bir projenin duyurusu yapılmıştı. Instagram daha önce duyurduğu bu hizmeti aktifleştirdi. Ülkemiz de dahil olmak üzere milyonlarca kullanıcı bu hizmetten yararlanabilecek.

Instagram’dan Küçük Destek Uygulaması

Instagram’dan Küçük Destek Uygulaması

Sosyal medya devi hayata geçirdiği yeni projesini ‘Küçük Destek Uygulaması’ olarak adlandırıyor. Yeni proje ile küçük ölçekli işletme hesapları paylaşmış olduğu hikayelerde ücretsiz olarak kendi reklamını yapabilecek.

Uygulama ile ilgili Instagram’ın Operasyon Direktörü Justin Osofsky, hayata geçirdikleri proje ile maddi sıkıntı yaşayan küçük ölçekteki işletmelere yardımcı olmak istediklerini söyledi. Instagram salgından dolayı maddi kayıp yaşayan şirketlerin mağduriyetini bu yolla bir nebze de olsa azaltmak istiyor.

Şirketin resmi Twitter hesabından bu konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bugün sevdiğiniz küçük işletmelere sevginizi gösterebilmeniz için Hikayeler kısmında “Küçük İşletmeleri Destekleyin” etiketini yayımladık. Bunu kullanın. Fotoğrafınız veya videonuz paylaştığınız hikayede yer alacak ve desteklediğiniz işletmenin adı diğer arkadaşlarınız tarafından da görülebilecek.” ifadelerine yer verildi.

Milyonlarca kullanıcı ‘Küçük İşletmeleri Destekle’ etiketi ile tercih ettikleri firmalara destek olabilecek. Bu proje işletmelerin kısa sürede çok daha fazla kişi tarafından tanınmasına zemin hazırlayacak.

Instagram Lite için Yolun Sonu

Instagram Lite için Yolun Sonu

Şirket bünyesinde yaşanan bir diğer gelişme ise bir süredir test edilen Instagram Lite uygulamasına dair yaşandı. Facebook son iki yıldır Instagram Lite uygulamasını test ediyordu. Bu uygulama daha az veri tüketimi yapacak ve giriş seviyesi cihazlar için tasarlanıyordu. Hatta uygulama sessiz sedasız Play Store’da yerini almıştı.

Facebook bu uygulamayı 573 kilobayt gibi çok küçük bir dosya boyutu ile yayınladı. Ancak şirket bu süreci sonlandırma kararı aldı. Instagram Lite uygulamasını açmak isteyen kullanıcılar artık otomatik olarak ana uygulamaya yönlendiriliyor.

Sosyal medya devinden bir yetkili alınan kararla ilgili, “Instagram Lite uygulamasının testini sonlandırıyoruz. Sevdiğiniz kişilere bağlanmak için Instagram’ın en son sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz.” açıklamasında bulundu. Ancak bu durum Instagram’ın Lite projesini tamamen rafa kaldırdığı anlamına gelmiyor.

Şirketin yeni bir Instagram Lite uygulaması üzerinde çalışmaya başlayacağı belirtiliyor. Twitter, Messenger gibi pek çok sosyal medya uygulamasının giriş seviyesi telefonlar için Lite sürümleri bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum