Yatırım yapmaya başla!

Instagram Hikayeler Bölümü için Etkileşimi Artıracak Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Popüler uygulama Instagram, hikayelerde yapılan etkinlik paylaşımları kullanıcıların davet edilmesine imkan sağlayacak.
Instagram Hikayeler Bölümü için Etkileşimi Artıracak Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Sosyal medya dünyasının en popüler uygulamalarından biri olan Instagram yeni özelliklere ile daha iyi bir deneyime kavuşmaya devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu platform çıktığı ilk dönem sadece bir fotoğraf paylaşma uygulamasından ibaretti. Ancak geçen zaman içerisinde başta Hikayeler olmak üzere pek çok araç Instagram’ın içerisinde yer aldı ve almaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde masaüstü platformuna mesajlaşma özelliği getireceği haberi ile gündeme gelmişti.

Sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı araştırmalar ve isabetli sızıntılar ile tanınan Jane Manchun Wong, Hikayeler uygulamasına gelecek yeni bir özellikten bahsetti. Özellik halihazırda Facebook’ta kullanılan etkinlik oluşturma aracının Instagram’da daha fonksiyonel bir şekilde çalışmasına yönelik. Özellik sayesinde yoğun ilgi gören Hikayeler aracının etkileşiminin daha da artırılması amaçlanıyor.

Hikayeler Üzerinden Davet Yollanacak

Hikayeler Üzerinden Davet Yollanacak

Sosyal medya devi üzerinde çalıştığı yeni özellikler ile aktif kullanıcı sayısını daha da katlamanın planlarını yapıyor. Hikayeler ise Instagram’da kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği araçların başında geliyor. Uygulama kodları üzerinde araştırmalar yapan Wong, Hikayeler üzerinden gönderilen etkinlikler aracılığı ile davet etme özelliğinin yolda olduğunu açıkladı. Hikayeler üzerinden etiket ile paylaşılan etkinliklere arkadaşlar eklenebilecek.

Davet edilen kişiler ise bu etiketlere tıklayarak karşı tarafa cevap gönderme imkanına sahip olacak. Hazırlanacak olan çıkartmada etkinlik konusu, tarihi ve yeri gibi spesifik bilgilere yer verilebiliyor. Sosyal medya devinin bu özelliğinin şu sıralar test aşamasında olduğu belirtiliyor ve önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor. Ancak bu özelliğin geçtiğimiz günlerde duyurulan Grup Hikayelerinden sonra geleceği tahmin ediliyor.

Sırada Grup Hikayeleri Var

Sırada Grup Hikayeleri Var

Instagram’ın hikaye üzerinden davet gönderimine imkan sağlayan aracından önce geçtiğimiz günlerde duyurulan Grup Hikayeleri özelliğini sunması bekleniyor. Bu araç ile kullanıcılar yakın arkadaşları haricinde küçük gruplar oluşturabilecek ve bu gruplara özel hikaye paylaşımları yapabilecek. Her iki aracın birden sunulması ile beraber etkinlik düzenleme anlamında Instagram’ın önemli rol oynayacağını söyleyebiliriz.

Platforma gelmesi beklenen diğer özellikler arasında özel mesaj bölümünde sohbetlere stil uygulaması ve kullanıcıların kim tarafından etiketleneceğine karar vermesi yer alıyor. Tüm bu özellikler Instagram ekibi tarafından test ediliyor ve önümüzdeki günlerde resmi olarak yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum