Yatırım yapmaya başla!

Instagram’ın Hikayeler Bölümüne Kullanıcıların Çok Seveceği Bir Özellik Geliyor

Instagram’ın Hikayeler uygulamasında tek bir paylaşımın içerisinde birden fazla fotoğrafa yer verilebilecek.
Instagram’ın Hikayeler Bölümüne Kullanıcıların Çok Seveceği Bir Özellik Geliyor

Sosyal medya platformları hayatımızda hızla daha fazla yer almaya devam ediyor ve bu anlamda uygulamalar sürekli yeni özellikler ile geliştiriliyor. Facebook, Twitter, Instagram başlıca sosyal medya uygulamaları olmakta ve dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Facebook bünyesinde olan fotoğraf temelli uygulama Instagram, çıktığı ilk gündem bu yana büyük bir değişim geçirdi. Bu değişimler arasında Hikayeler özelliğinin gelmesi ile beraber Instagram’ın büyük yol aldığını söyleyebiliriz.

Şirket buna rağmen Hikayeler bölümünü daha işlevsel hale getirmek adına çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Hikayeler’de kullanılması için yeni şablonlar oluşturması ile gündeme gelmişti. Yeni haber ise kullanıcıların çok seveceği bir özelliğin daha Hikayeler bölümüne geleceğini müjdeliyor. Bundan böyle Instagram’da hikaye paylaşımı yapanlar, tek bir karede birden fazla resme yer verebilecek.

Hikayeler için Kolaj Dönemi Başlıyor

Hikayeler için Kolaj Dönemi Başlıyor

Instagram geliştirici ekibi Hikayelere olan yoğun ilgi ile beraber yeni özellikler ile beraber bu ilgiyi daha da artırmayı amaçlıyor. Son olarak ‘Yerleşim’ adı verilen bir özellik ile Hikayeler içerisinde pek çok görsele bir arada yer verilebilecek. Kullanıcılar tek bir hikaye içerisinde 6 fotoğrafa kadar ekleme yapabilecek ve kolaj şeklinde görüntüler oluşturabilecek. Daha öncesinde de Instagram’da kullanıcılar bu tarz paylaşımlar yapabiliyordu. Ancak bunu yapmak için üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duyuluyordu.

Tabi bu durum kullanıcı verileri için risk oluşturan bir durum. Gelecek olan yeni araç ile bu işlem artık Instagram uygulaması özelinde gerçekleştirilebilecek. Özellik öncesi ve sonrası tarzında sıralamalı hikayeleri tek görsel içerisinde oluşturulmasına da imkan tanıyor. Instagram yeni aracını dünya genelinde dağıtmaya başladı. Tüm kullanıcılara ulaşmasının ise biraz zaman alacağı belirtiliyor.

Elektronik Sigara Reklamları Yasaklanıyor

Elektronik Sigara Reklamları Yasaklanıyor

Sosyal medya platformu kullanıcılara yeni özellikler sunmaya devam ederken, bir yandan da zararlı alışkanlıklara dair kararlar alıyor. Son dönemde dünya genelinde kullanımı hızla artan elektronik sigara ürünlerinin reklamlarını da hemen her platformda görmek mümkün. Bu platformlar arasında Instagram da yer alıyor. Bir süredir elektronik sigaradan hayatını kaybeden insanların haberleri gündeme geliyor. Bu durum sonrası sosyal medya devinde ilgili reklamların yasaklanması için kurumlar harekete geçti.

İngiltere Reklam Standartları Kurumu, British American Tobacco’nun başını çektiği dört elektronik sigara üreticisinin Instagram’daki reklamlarına yönelik yasaklama kararı aldı. Kasım ayından bu yana yapılan tespitlerde akciğer hasarı nedeniyle 47 kişinin elektronik sigara kaynaklı hayatını kaybettiği belirtiliyor. Resmi kurumların harekete geçmesinde son günlerde yaşanan ölümlerin büyük etkisinin olduğu belirtiliyor.

Alınan reklam yasağı kararı sonrası, kar amacı gütmeyen bir organizasyondan, geleceğe dair önemli bir adım atıldığına dair açıklama geldi. Sigara şirketlerinin tüm zararlı ürünlerine dair reklam kampanyalarında sosyal medyanın kullanıldığına dikkat çeken organizasyon, başta Facebook, Twitter ve Instagram’ın gerekli önlemleri alması gerektiğinin altını çiziyor.

Söz konusu şirketlerin elektronik sigara reklamlarında ünlü isimler ile beraber 25 yaş altı modelleri kullandığı belirtiliyor. British American Tobacco ise suçlamalar karşısında kullanıcılara ürünlere dair bilgilendirme yaptığını ancak dolaylı ya da doğrudan tanıtım faaliyeti gerçekleştirmediklerini açıkladı. İngiltere’de geçmiş dönemde yapılan düzenlemeler çerçevesinde elektronik sigara reklamları tamamen yasaklanmıştı. Ancak şirketler çeşitli yöntemler ile bu yasaları delmeyi başarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum