Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Kullanıcılar Hikayelere İstedikleri Tepkiyi Verebilecekler

Sosyal medya devi Instagram, hikayeler bölümüne Facebook benzeri reaksiyon özelliğini getirmeye hazırlanıyor. İşte detaylar…

Son yılların en popüler sosyal mecralarından biri olan Instagram, kullanıcılarının karşısına dikkat çekecek özelliklerle gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün engel koymadan takipten çıkarma özelliğini test ettiği ortaya çıkan sosyal medya devi, bu sefer Facebook benzeri bir özelliğin testlerini gerçekleştiriyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Facebook’ta yer alan paylaşımların altına beğeniden farklı tepkiler vermeyi mümkün kılan özellik eklenmişti. Kişiler paylaşımların altına tebrik, kahkaha, şaşırma, üzülme ve sevgi içerikli tepkiler verebiliyor. Bu tepkiler paylaşımla beraber yorumların içerisinde de verilebiliyor. Söz konusu özellik önümüzdeki günlerde Instagram hikayelerinde yerini alacak.

Hikayelerin Altına Emoji Sekmesi Geliyor

Hikayelerin Altına Emoji Sekmesi Geliyor

Instagram’ın kullanıma sunmaya hazırladığı tepkiler özelliği, kolay kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Kullanıcılar hikayeyi görüntüledikleri esnada sol alt bölümde yer alan emoji simgesine dokundukları takdirde, farklı tepki seçenekleri ile karşılaşacaklar.

Seçilen herhangi bir tepki sonrası o simgeye ait animasyon hikayenin içerisinde görüntülenmiş olacak. Ayrıca aynı hikayeyi tekrar görüntülediğiniz takdirde, önceden vermiş olduğunuz tepkiye ait emojiyi görebileceksiniz.

Tepkiler Özelliği Test Aşamasında

Tepkiler Özelliği Test Aşamasında

Instagram’ın kullanıma sunmaya hazırladığı Facebook benzeri özellik, henüz tüm kullanıcılara sunulmuş değil. Özellik, yayınlanacak olan en son Instagram sürümüne dahil edilmiş durumunda. Ancak Instagram’ın özelliğin yaratacağı etkiyi ölçmek için geniş bir kitle ile testler gerçekleştirdiği belirtiliyor.

Söz konusu güncelleme Instagram uygulamasının v54.0.0.14.82 sürümü ile kullanılabilir durumda olacak. Güncellemenin kısa süre içerisinde tüm Instagram kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle