Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Kullanıcılar Hikayelere İstedikleri Tepkiyi Verebilecekler

Sosyal medya devi Instagram, hikayeler bölümüne Facebook benzeri reaksiyon özelliğini getirmeye hazırlanıyor. İşte detaylar…
Instagram’da Kullanıcılar Hikayelere İstedikleri Tepkiyi Verebilecekler

Son yılların en popüler sosyal mecralarından biri olan Instagram, kullanıcılarının karşısına dikkat çekecek özelliklerle gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün engel koymadan takipten çıkarma özelliğini test ettiği ortaya çıkan sosyal medya devi, bu sefer Facebook benzeri bir özelliğin testlerini gerçekleştiriyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Facebook’ta yer alan paylaşımların altına beğeniden farklı tepkiler vermeyi mümkün kılan özellik eklenmişti. Kişiler paylaşımların altına tebrik, kahkaha, şaşırma, üzülme ve sevgi içerikli tepkiler verebiliyor. Bu tepkiler paylaşımla beraber yorumların içerisinde de verilebiliyor. Söz konusu özellik önümüzdeki günlerde Instagram hikayelerinde yerini alacak.

Hikayelerin Altına Emoji Sekmesi Geliyor

Hikayelerin Altına Emoji Sekmesi Geliyor

Instagram’ın kullanıma sunmaya hazırladığı tepkiler özelliği, kolay kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Kullanıcılar hikayeyi görüntüledikleri esnada sol alt bölümde yer alan emoji simgesine dokundukları takdirde, farklı tepki seçenekleri ile karşılaşacaklar.

Seçilen herhangi bir tepki sonrası o simgeye ait animasyon hikayenin içerisinde görüntülenmiş olacak. Ayrıca aynı hikayeyi tekrar görüntülediğiniz takdirde, önceden vermiş olduğunuz tepkiye ait emojiyi görebileceksiniz.

Tepkiler Özelliği Test Aşamasında

Tepkiler Özelliği Test Aşamasında

Instagram’ın kullanıma sunmaya hazırladığı Facebook benzeri özellik, henüz tüm kullanıcılara sunulmuş değil. Özellik, yayınlanacak olan en son Instagram sürümüne dahil edilmiş durumunda. Ancak Instagram’ın özelliğin yaratacağı etkiyi ölçmek için geniş bir kitle ile testler gerçekleştirdiği belirtiliyor.

Söz konusu güncelleme Instagram uygulamasının v54.0.0.14.82 sürümü ile kullanılabilir durumda olacak. Güncellemenin kısa süre içerisinde tüm Instagram kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum