Yatırım yapmaya başla!

Instagram Hesap Güvenliğini Artıracak Yeni Kurtarma Sistemi Geliştiriyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, hesaplarının çalınmasını önlemek adına yeni bir doğrulama sistemi geliştiriyor.
Instagram Hesap Güvenliğini Artıracak Yeni Kurtarma Sistemi Geliştiriyor

Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan popüler sosyal medya uygulaması Instagram, pek çok zaman internet korsanlarının hedefinde oluyor. Özellikle yüksek takipçiye sahip fenomen hesapların çoğu kez hacklendiğine tanık olmuşuzdur. Her ne kadar kullanıcılar çaldırdıkları hesapları geri alsalar da kişisel verileri üçüncü şahısların eline geçmiş oluyor. Üstelik hesaplar sahiplerine geri iade edilirken belirli bir süre geçmesi gerekiyor.

Sosyal medya devi bu süreci kısaltmanın yollarını arıyor. Üzerinde çalışılan yeni sistem ile Instagram’da kullanıcılar çalınan hesaplarını daha kolay bir şekilde geri alabilecek. Yeni güvenlik özellikleri üzerinde çalışan şirket, kullanıcıların uygulama içerisinde çalınan hesaplarını geri almalarına olanak sağlayacak. Kullanıcıların bir dizi işlem yapması gerekecek ve kolaylıkla kaptırdıkları hesapları geri alabilecek.

Çalınan Hesaplar için Yeni Çözüm

Çalınan Hesaplar için Yeni Çözüm

Son günlerde Instagram’da hesapların çalındığına sıkça tanık oluyoruz. Bunda özellikle kullanıcıların belirledikleri şifrelerin bazı kriterlere sahip olmamasının büyük payı var. Sosyal medya devi uygulama içi hesap kurtarma adını verdiği yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni uygulama ile hesaplarının çalındığını fark eden kullanıcılar, iletişim bilgilerini Instagram ile paylaşacak ve kendilerine 6 haneli bir kod gönderilecek.

Bugüne kadar kullanıcılar hesaplarını geri almak için Instagram’a e-posta gönderiyorlar ya da platformun sunduğu destek formunu doldurup beklemeye koyuluyordu. Bununla beraber korsanlar çaldıkları hesapların güvenlik bilgilerini çalmış olsa bile Instagram bu ihtimali de düşünmüş. Kullanıcıların eski iletişim bilgilerini hafızasında tutacak olan Instagram, yeni şifre talepleri için bu bilgilerden yararlanacak.

Hiç kuşkusuz bir hesabı illegal yolla ele geçiren kişiler, ilk olarak bu hesapların tüm şifre ve iletişim bilgilerini değiştirme yoluna gidiyor. İşte Instagram bu noktada kullanıcıların çaresiz kalmasını önlemek istiyor ve yeni bir sistem geliştiriyor.

Instagram Kullanıcıları Uyarıyor

Instagram Kullanıcıları Uyarıyor

Sosyal medya devi hesapların güvenlik seviyesini artırmak için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ancak bununla beraber benzer durumların yaşanmaması için şirket kullanıcıları uyarmayı ihmal etmiyor. Şirket kullanıcılardan hesap şifrelerini olabildiğince karmaşık olarak belirlemelerini ve iletişim bilgilerini güncel bir şekilde sisteme tanımlamaları gerektiğini belirtiyor.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı hesap kurtarma sisteminin ne zaman resmi olarak yayınlanacağı belirsiz. Ancak yeni sistemin platformdaki hesap çalınma olaylarını azaltması bekleniyor. Benzer bir sistem Google’ın mail servisi Gmail’de mevcut. Kullanıcılar destek ekibinden yardım beklemek yerine çalınan hesaplarını bazı bilgilerini doğrulayacak kendileri gerçekleştirebiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum