Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır ve Dondurulur? [Silme, Kapatma ve Dondurma]

Instagram hesabı silme ve dondurma işlemi, özellikle sınav zamanı yakalaşan öğrenciler ile mesai saatini fazlasıyla harcayan çalışanlar için son çaredir. Peki, Instagram hesabı nasıl kapatılır veya dondurulur? İşte bu soruların cevapları:

Instagram hesap kapatma nasıl yapılır, her şeyden önce neden yapılır biliyor musunuz? Instagram öyle bir yer ki; tüm gününüzü orada fotoğraflar arasında geçirebilirsiniz. Dünyanın en iyi fotoğrafçılarından ünlü moda bloggerlarına, gezginlerden gurmelere kadar; binbir türlü insanın dünyasında kaybolup gidersiniz. Yapacak daha önemli işleriniz varken, bir türlü telefonu elinizden bırakamaz ve Instagram dünyasında kaybolup gidersiniz. İşte bu nedenle de Instagram hesabı silme, kapatma veya dondurma işlemleri en büyük kurtuluşunuz olacaktır.

Peki, Instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır, hesabı dondurma sonrasında yeniden açılabilir mi, hesap tamamen nasıl kapatılır?

Şimdi sizlere Instagram hesabı nasıl kapatılır ve dondurulur konuları hakkında detaylı bilgiler vermek istiyoruz. Instagram hesap silme ve dondurma işlemi sonrasında yeniden açmak istersek neler yapabileceğimizden de bahsedeceğiz. İşte aranılan ve merak edilen bilgiler:

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? [Hesap Dondurma İşlemleri]

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? [Hesap Dondurma İşlemleri]Artık derslerinize ve işinize yoğunlaşmanız gerektiği için tüm zamanınızı alan Instagram hesabınıza bir süreliğine veda etmek mi istiyorsunuz? Mesela yaz tatili gelene kadar Instagram hesabı dondurma işlemi yaparak derslerinize yoğunlaşabilirsiniz. Aynı şekilde patronunuza veya yöneticinize sürekli olarak elinizde telefonla yakalanıyorsanız yine Instagram hesabınızı öneririz. Sonuçta yapacak bir işiniz yoksa Instagram’da vakit geçirmek için de bir nedeniniz olmayacak. Üstelik Instagram hesap dondurma işlemi ile hiçbir fotoğrafınızı, yorumunuzu ve beğeninizi kaybetmezsiniz.

Instagram hesabı nasıl dondurulur bilmeyenler için sırayla yapmaları gereken işlemleri maddelendireceğiz. Gerekli yerde de sizlerle ekran görüntüsü paylaşarak işlemi doğru yapmanız için görseller sunacağız. İşte Instagram dondurma işlemi için yapmanız gerekenler;

 • Öncelikle Instagram hesabını geçici süre dondurmak istiyorsanız bunu mobil uygulamanızdan yapamıyorsunuz. Yani ya bilgisayarınızdan ya da mobil tarayıcınızdan Instagram hesabınızı açmanız gerekiyor. Ardından şu adımları uygulayın:
 • Google Chrome, Mozilla Firefox, Yandex, Safari gibi bir web tarayıcısı üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Giriş işlemi sonrasında “Profil” simgesine tıklayın.
 • Profil sayfası açıldıktan sonra “Profili Düzenle” butonuna basın. Karşınıza kişisel bilgilerinizi girdiğiniz, biyografinizi yazdığınız kısım gelecektir.
 • Profil Düzenle sayfasının sağ alt köşesinde “Hesabımı geçici olarak kapat” kısmını göreceksiniz. O kısma tıklayın. (Resim – 1)
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? – Resim 1
 • Tıkladıktan sonra karşınıza Instagram hesap dondurma işlemi için neden belirteceğiniz ekran gelmektedir. Bu ekranda “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunun karşısındaki açılır pencereden dondurma isteğinizle ilgili nedeni seçin.
 • Instagram dondurma işlemi için nedeninizi belirttikten sonra şifrenizi yeniden girmeniz istenecektir. Şifrenizi girin ve alt kısımdaki kırmızı renkli “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna basın. (Resim – 2)
Instagram Hesap Dondurma İşlemi
Instagram Hesap Dondurma İşlemi – Resim 2

Bu işlemleri sırası ile yaptığınız zaman, hesabınız geçici süreliğine dondurulmuş olur. Instagram hesabı dondurma işlemiyle birlikte fotoğraflarınızı, yorumlarınızı ve beğenilerinizi; tekrar giriş yapana kadar gizlemiş olursunuz. Hesabınızı yeniden aktif ettiğiniz zaman, hiçbir şey silinmeden geri gelmiş olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Türkiye’nin En İyi 30 Instagram Butiği

Dondurulan hesap yine kolayca aktif edilmektedir. Bilgilerinizle giriş yapmak istediğinizde veya mail adresine gelen linke tıkladığınızda hesabınızı yeniden aktif edebiliyorsunuz.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır? [Hesap Silme İşlemi]

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır? [Hesap Silme İşlemi]Instagram artık sizin için çekilmez bir yer haline gelmişse ve hayatınızı kötü etkiliyorsa hesap kapatma dışında bir çareniz kalmamış demektir. Sosyal medya insanları bazen bu noktalara getirebiliyor. O yüzden dert etmeyin. Özellikle sevgililer ve eşler, kıskançlık krizleri ile hesabınızı kapatmanızı isteyebilir. Üstelik bu hem kadın hem de erkek için geçerlidir. Bu nedenle sevdiğiniz kişiyi üzmek ve boş yere tartışmak yerine kapatın gitsin diyoruz.

Instagram hesap kapatma işlemi için hem mobil uygulamayı hem de web tarayıcılarını kullanabilirsiniz. İşlemler birbirine benzer olmasına karşın daha açıklayıcı olması için hem mobil hem de web tarayıcısı üzerinden anlatacağız.

Mobil Uygulamadan Instagram Hesap Kapatma

Telefondan mobil uygulama üzerinden Instagram hesabı nasıl silinir bilmeyenler şu adımları izlemelidir.

 • Telefonunuzdan Instagram uygulamanızı açın ve “Ayarlar” simgesi olan dişliye dokunun.
 • Bu kısımda karşınıza gelen seçeneklerden “Yardım Merkezi” kısmına dokunun.
 • Yardım Merkezi bölümünde alt kısma doğru indiğinizde “Hesabınızı Yönetme” kısmına dokunun. (Resim – 1)
 • Hesap yönetme kısmına geldiğiniz zaman, “Hesabınızı Silme” bölümünü görecektir. (Resim – 2)
Instagram Hesap Kapatma
Instagram Hesap Kapatma – Resim 1 ve 2
 • Hesap silme bölümüne dokunun ve “Hesabımı nasıl silerim?” sorusuna geçin. (Resim – 3)
 • Soruya tıkladığınız zaman Instagram hesap silme işlemi için gerekli bilgilerin bulunduğu kısma geleceksiniz. Burada 1. maddede yazan “Hesabını Sil sayfasına gidin.” cümlesine dokunun. (Resim-4)
Instagram Hesabı Silme
Instagram Hesabı Silme – Resim 3 ve 4
 • Cümleye dokunduktan sonra karşınıza Instagram hesabı dondurma sayfasında olduğu gibi neden belirtmeniz gereken kısım gelecektir.
 • Nedeninizi seçtikten sonra şifrenizi girip “Hesabı kapat” kısmına dokunarak, Instagram ile vedalaşabilirsiniz.

Web Tarayıcısından Instagram Hesap Kapatma

Bilgisayar veya telefonun web tarayıcısı üzerinden Instagram kapatma işlemi daha kolay yapılmaktadır. Web tarayıcısından Instagram hesabı nasıl silinir bilmeyenler şu adımları izleyebilir:

 • Web tarayıcınızdan Instagram’a giriş yapın ve profil kısmına geçin.
 • Profil kısmının en alt bölümünde “Hakkımızda, Destek, Blog, Basın…” gibi bölümleri göreceksiniz. Burada “Destek” bölümüne tıklayın.
 • Destek bölümünde “Hesabınızı Yönetme” bölümünü göreceksiniz. (Resim – 1)
Web Tarayıcısı Instagram Hesabı Silme
Web Tarayıcısı Instagram Hesabı Silme – Resim 1
 • Bu kısma tıklayın ve gelen bölümden “Hesabınızı Silme” kısmına tıklayın. (Resim – 2)
Web Tarayıcısı Instagram Hesap Kapatma
Web Tarayıcısı Instagram Hesap Kapatma – Resim 2
 • Karşınıza geçici olarak mı kapatmak mı, yoksa hesabı silmek mi istediğinize dair iki soru gelmektedir. Buradan “Hesabımı nasıl silerim” kısmına tıklayın. Ardından gerekli bilgilerin yer aldığı metinle karşılaşacaksınız. (Resim – 3)
 • Metinde yazılan talimatlar doğrultusundaHesabını Sil sayfasına gidin. ibaresine tıklayın. (Resim – 4)
Instagram Hesabı Nasıl Silinir?
Instagram Hesabı Nasıl Silinir? – Resim 3 ve 4
 • Karşınıza Instagram dondurma işleminde olduğu gibi bir ekran gelecektir. Buradan “Hesabını neden siliyorsun” sorusuna bir cevap verin.
 • Cevabı verdiğiniz zaman şifrenizi girmeniz istenecek ve ardından alt kısımdaki kırmızı “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” butonuna tıklayın. (Resim – 5)
Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?
Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır? – Resim 5

Bu işlemleri yaptığınız zaman, Instagram hesabınız tamamen silinecektir. Yani fotoğraflarınızdan videolarınıza, takipçilerinizden beğeni ile yorumlarınıza kadar her faaliyet silinmiş olacaktır. Bu işlemleri yaparken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ve anlamadığınız noktalar olursa yorumlarınızla bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram hesabı kapatma işlemi sırasında, belirttiğiniz nedenlere göre öneriler de sunulmaktadır. Bu önerileri izleyerek Instagram hesabınızı daha iyi bir kullanıcı deneyimi ile kullanmaya da başlayabilirsiniz. Elbette tercih tamamen sizin.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle