Yatırım yapmaya başla!

Instagram Hashtag Kirliliğine Son Vermeye Hazırlanıyor

Sosyal medya platformu Instagram’da kullanıcıların karşısına çıkan abartılı sayıdaki hastag’ler, önümüzdeki dönemde gizlenebilecek.
Instagram Hashtag Kirliliğine Son Vermeye Hazırlanıyor

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcının ilgi odağına gelen Instagram, gün geçtikçe yeni özellikler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşım ve hikayelere ülke filtresi getireceğini açıklayan sosyal medya devi, son dönemde sayısı gittikçe artan hashtag kullanımına da yeni bir düzenleme getirmeye hazırlanıyor.

Bilindiği üzere özellikle son dönemde kullanıcılar yaptıkları paylaşımların üzerine çok sayıda hashtag tanımlıyorlar. Kullanıcıların hashtag kullanmasına başlıca sebep olarak, paylaşımlarının daha fazla okunur olmasını ve etkileşim sayısını artırmak istemeleri gösteriliyor. Ancak bu durum diğer yandan, diğer kullanıcıları rahatsız edecek görüntülerin ortaya çıkmasının önünü açıyor.

Hashtag Gizleme Dönemi Başlıyor

Hastag Gizleme Dönemi Başlıyor

Kullanıcıların daha fazla takipçi kazanmak ve gönderilerinin çok daha geniş kitleye yayılması için paylaşımlarında çok sayıda hashtag’e yer verdiği biliniyor. Ancak kullanıcılar çok fazla hashtag kullanması, söz konusu paylaşımların okunabilirliğini olumsuz etkileyebiliyor. Bu durumun farkında olan sosyal medya devi, hashtag bölümünü gizlemeye imkan tanıyacak.

Yeni geliştirilen özellik sayesinde kullanıcılar post’un hashtag kısmını gizleyebilecek ve metin kısmından ayırabilecekler. Ancak yapılan paylaşımların altında yer alan postlar, hashtag aramalarında görünmeye devam edecek. Dolayısı ile paylaşımlarda yer alan hashtag özelliğinde herhangi bir kısıtlamaya gidilmiyor.

Özellik Yakın Zamanda Kullanıma Sunulacak

Özellik Yakın Zamanda Kullanıma Sunulacak

Instagram’ın paylaşımlarda hashtag gizlemeye imkan veren yeni özelliğin şu anda test aşamasında olduğu belirtiliyor. Ancak önümüzdeki günde tüm iOS ve Android kullanıcılarına hashtag gizleme işlevinin sunulması bekleniyor.

Sosyal medya devinin geliştirdiği bir diğer özelliğin, yapılan paylaşımın ülkelere göre filtrelenmesi olduğu biliniyor. Dolayısıyla kullanıcıların paylaşımların altına işaretlediği postlar, ülkelere göre görünür olabilecek. Her iki özelliğin de kısa süre içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum