Yatırım yapmaya başla!

Instagram, Grup Hikayeleri ve Reels için Yeni Özelliklerin Yolda Olduğu Açıkladı

Instagram Grup Hikayeleri ve Reels aracına yönelik yeni özelliklerin geleceğini açıkladı.
Instagram, Grup Hikayeleri ve Reels için Yeni Özelliklerin Yolda Olduğu Açıkladı

Facebook’un sahibi olduğu Instagram dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından kullanılan en popüler sosyal medya uygulamalarının başında geliyor. Şirket uygulamanın kullanıma sunulmasından ilk günden bu yana kullanıcı deneyimini artıracak pek çok yenilik üzerinde çalışıyor. Instagram’ın geçmişten bugüne büyük bir değişim geçirdiği görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan özelliklerden birisi Reels olmuştu. TikTok’un son yıllarda büyük ilgi görmesi Instagram benzer bir formatı Reels adı altında kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Şirket geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve Reels videoların daha uzun süre ile çekilebileceğini duyurmuştu.

Sosyal medya devi geliştirme sürecinin devam edeceğini belirtiyor ve önümüzdeki günlerde gelecek yeni özelliklere dair açıklamalarda bulundu. Gelecek yeniliklerin başında Grup Hikayeleri yer alıyor. Diğer yandan Reels ve DM bölümlerine yönelik düzenlemelerin yapılacağı belirtiliyor.

Grup Hikayeleri Geliyor

Grup Hikayeleri Geliyor

Sosyal medya devinde en sevilen özelliklerden birisi hikayeler oluyor. Snapchat’ten kopyalanan bu özellik kısa sürede büyük ilgi gördü. Instagram belirli zaman aralıkları ile hikayeler bölümünü daha işlevsel hale getiriyor. Son olarak gelen bilgilere göre kullanıcılar önümüzdeki günlerde Grup Hikayeleri özelliği ile tanışacak.

Test edilen bu özellik ile kullanıcılar belirledikleri gruplara özel hikaye paylaşımları yapabilecek. Kullanıcıların kaç grupta olduğunun bir önemi olmayacak. Instagram kullanıcılara her grup ve diğer kullanıcılar için farklı hikaye seçenekleri sunacak.

Reels için Yeni Özellik

Reels için Yeni Özellik

Sosyal medya sitesi kısa zaman önce TikTok benzeri videoların paylaşıldığı Reels özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Reels’in aktif hale gelmesi ile beraber kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği belirtiliyor. Instagram bu deneyimi daha üst seviyeye çıkaracak dokunuşlarına devam ediyor.

Instagram Reels videolarına otomatik ilerleme/kaydırma gibi seçenekler getirmeye hazırlanıyor. Bu sayede kullanıcılar Reels videoları arasında daha kolay bir şekilde geçiş yapabilecek. Aynı zamanda videoyu açmaya gerek kalmadan ön izlemeden göz atmak mümkün olacak.

Instagram DM’ye GIF ve Çıkartmalar

Instagram DM’ye GIF ve Çıkartmalar

Instagram’ın geliştirmeyi sürdürdüğü bir diğer alan ise özel mesajlar olmakta. İnsanların birbirleri ile etkileşiminde önemli rol oynayan DM özellikler kazanıyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak yenilikler kapsamında DM bölümü de yeni özelliklere kavuşacak. Buna göre Instagram DM bölümü GIF ve çıkartmaların kullanılmasını sağlayan güncelleme alacak.

Sosyal medya devinin bu yolla Instagram’ın DM alanında WhatsApp deneyimi sunmak istediği anlaşılıyor. Instagram buraya yıldızlı bir bölüm ekleyecek. Buradan kullanıcılar birbirlerine çıkartma efektleri ve GIF görseller gönderebilecek. Tüm bu özellikler şu an için Instagram ekibi tarafından test ediliyor ve önümüzdeki günlerde yayınlanacak güncellemeler ile son kullanıcıya ulaşmış olacak.

Android Uygulamasında Güvenlik Açığı

Android Uygulamasında Güvenlik Açığı

Sosyal medya platformu yeni özellikler geliştirmenin yanı sıra çeşitli güvenlik açıklarıyla da gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde özel mesajların arka planda Instagram tarafından saklandığı ortaya çıkmıştı. Pek çok kişi daha önceden silmiş olduğu yazışmaları yeniden görmeye başlamıştı. Yapılan bir başka araştırma Android kullanıcılarını ilgilendiren yeni bir güvenlik açığını daha ortaya çıkardı.

Güvenlik açığı nedeniyle kullanıcıların kamera rehber, galeri ve GPS verilerine hackerlar tarafından erişim sağlanabiliyor. Bununla beraber uzaktan kod yürütülebiliyor ve bellek hasarı oluşturuluyor. Araştırma şirketi Checkpoint bu açığı ortaya çıkardı ve Facebook’u bilgilendirdi. Facebook ise Şubat ayında bir güncelleme yayınladı ve bu açığı kapattı.

Tespit edilen güvenlik açığının eski Android sürümlerini kullanan kişileri etkilediği belirtiliyor. Sosyal medya devi kullanıcıların uygulamalarını son sürüme yükseltmelerini öneriyor. Şu ana kadar tespit edilen güvenlik açığından etkilenen bir kullanıcıya rastlanmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum