Yatırım yapmaya başla!

Instagram’dan Görüntülü Arama Deneyimini İyileştiren Özellik

Instagram kullanıcıların toplu şekilde görüntülü arama yapmasına imkan sağlayan yeni özelliğini duyurdu.
Instagram’dan Görüntülü Arama Deneyimini İyileştiren Özellik

Son dönemde koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde milyonlarca insan evlerine kapanmış durumda. Bu durum beraberinde internet kullanımında yoğun bir artışı getirdi. Sosyal medya kullanımı da aynı şekilde artış kaydetti. Kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan sosyal medya uygulamaları ile yeni özelliklerine ağırlık vermiş durumda. Bu uygulamalardan birisi ise Instagram olmakta.

Popüler paylaşım uygulaması bir yandan kullanıcı güvenliğine yönelik önlemler alırken bir yandan da yeni özellikler geliştiriyor. Şirket kısa süre önce Corona virüsü konusu paylaşımları yakın takibe alacağını açıklamıştı. Kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan sosyal medya devi son olarak görüntülü arama özelliğini iyileştirdiğini duyurdu.

Halihazırda Instagram’da bir görüntülü arama özelliği bulunuyordu. Sosyal medya devi bunu birden fazla kişi ile yapma imkanı tanıyacak. Yeni özellik ile kullanıcı etkileşimi daha da artacaktır.

Instagram’dan Toplu Arama Özelliği

Instagram’dan Toplu Arama Özelliği

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcıların evlerine kapandığı şu günlerde birbirleri ile görüntülü şekilde görüşme deneyimini iyileştiriyor. Bu kapsamda artık sosyal medya devi ‘Birlikte İzleme’ adı verilen yeni özelliğini duyurdu.

Kullanıcılar artık birbirleri ile toplu olarak görüşmeler gerçekleştirebilecek. Özelliği kullanmak için Direct gelen kutusunda bulunan video sohbet kutusuna basmak yeterli oluyor. Bu sırada kullanıcılar arkadaşları ile beraber kaydetmiş olduğu ya da beğenmiş olduğu gönderilere de bakabiliyor.

Sosyal medya devinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İnsanların bağlantıda kalmasına yardımcı olmak için Instagram paylaşımlarını arkadaşlarınızla görüntülü sohbet üzerinden görüntülemenizi sağlayan yeni bir özellik olan medya paylaşımını başlattık.

Doğrudan gelen kutusundaki veya mevcut bir Doğrudan iş parçacığında görüntülü sohbet simgesine dokunarak görüntülü sohbet başlatabilir, ardından devam eden bir görüntülü sohbetin sol alt köşesindeki fotoğraf simgesine dokunarak kaydedilmiş, beğendiğiniz ve önerilen fotoğrafları / videoları görüntüleyebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

Diğer Uygulamalara da Gelebilir

Diğer Uygulamalara da Gelebilir

Bu özelliğin yanı sıra uygulamaya bağış yap butonu eklenti. Bu buton sayesinde kullanıcılar sağlık kuruluşlarına ve çeşitli organizasyonlara destek olabilecek. Uzmanların sosyal mesafenin korunmasına dair yaptığı uyarılar sonrası Instagram’ın yeni özelliğinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Bu özelliğin salgın bittikten sonra da kalmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde Facebook için de benzer özelliklerin gelebileceği konuşuluyor. Sosyal medya devinin mesajlaşma uygulaması Messenger için bu özelliği test ettiği daha önce gündeme gelmişti. Benzer bir özellik Netflix’te de bulunuyor. Netflix Party verilen uzantılar ile kullanıcılar arkadaşlar ile içerikleri izleyebiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum