Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Instagram Bazı Fenomen Hesaplara Takipçi Sayılarını Artıracak Tavsiyelerde Bulunuyor

Instragram’ın bazı içerik üreticilere takipçi sayılarını artırmaları için özel tavsiyelerde bulunduğu ortaya çıktı.
Instagram Bazı Fenomen Hesaplara Takipçi Sayılarını Artıracak Tavsiyelerde Bulunuyor

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarının başında geliyor. Satın alındıktan sonra sürekli yeni özellikler kazanan mecra büyük bir değişim geçirdi. Günümüzde içerik üreticilerin ve fenomen kişiler tarafından kullanılan Instagram, yüksek etkileşim imkanı sunuyor. İçerik üreticiler bu yolla Instagram üzerinden yüksek gelirler elde edebiliyor. Fenomen hesaplar gelirlerini artırmak için daha fazla takipçiye sahip olmak istiyor.

Buna rağmen içeriklerin etkileşim oranları için hazırlanmış bir algoritma bulunuyor. Algoritmaya uygun şekilde yapılan paylaşımlar kullanıcıların daha fazla kişi ile etkileşime geçmesine zemin hazırlıyor. Sosyal medya devinin bazı popüler hesaplara, takipçi sayılarını artırmaları için özel tavsiyelerde bulunduğu ortaya çıktı. Ancak pek çok içerik üretici bu tavsiyelerin gerçekçi olmadığını düşünüyor.

Instagram Bazı Hesaplara Tavsiyede Bulunuyor

Instagram Bazı Hesaplara Tavsiyede Bulunuyor

Yapılan bir araştırma Instagram’ın bazı hesaplara özel tavsiyelerde bulunduğunu ortaya koydu. Kapalı kapılar ardında Instagram, bazı etkileyicilere platformda ne sıklıkta gönderi paylaşacaklarını ve ne tür gönderilerin takipçi sayılarını ve katılım oranlarını artırmalarına yardımcı olabileceğini söylüyor.

Bu konuyla ilgili üç içerik oluşturucudan açıklamalar geldi. Bazı içerik oluşturucular ve sektör uzmanları, Instagram tarafından önerilen gönderi sayısının tutarlı olmadığını belirtti. Bu önerilerin işlevsel olduğunu düşünen içerik üreticiler de bulunuyor.

Bir içerik oluşturucuya göre Instagram’ın önerileri şu şekilde sıralanıyor.

  • Haftada 3 gönderi (Reels veya IGTV gönderileri dahil)
  • Haftada 8 ila 10 Hikaye (Günde en az 2 adet)
  • Haftada 4 ila 7 Reels paylaşımı.
  • Haftada 1 ila 3 IGTV üzerinden paylaşım (Instagram Live dahil)

Bazı çevreler Instagram tarafından önerilen gönderi sayısının sürdürülemez olduğunu, diğer önerilerin ise faydalı olabileceğini ifade ediyorlar. Buradaki önerilerden yola çıkacak olursak içerik üreticilerin haftada 10 ila 15 arasında paylaşım yapması gerektiği görülüyor. Tabi platform geneline bakıldığında bu sıklıkta paylaşım yapan kişi sayısının çok fazla olmadığını söyleyebiliriz. Uzmanlar bu sayıda özgün içerik oluşturulmasının kolay olmadığının altını çiziyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum