Yatırım yapmaya başla!

Instagram Corona Virüsü Konulu Paylaşımları Yakın Takibe Alıyor

Popüler paylaşım uygulaması Instagram, Corona virüsüne karşı yeni tedbirler alıyor.
Instagram Corona Virüsü Konulu Paylaşımları Yakın Takibe Alıyor

Son günlerde dünyanın bir numaralı gündem maddesi haline gelen Corona virüsüne karşı hemen herkes alarma geçmiş durumda. Son verilere göre salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 17 bini geçti. Enfekte olan insan sayısının ise 400 bine ulaştığı söylenebilir. Pek çok fabrika üretimine kapatırken şirketlerin çalışanları da faaliyetlerini evden yürütmeye başladı.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak tanımlanan Corona virüsü insanlar üzerinde her geçen gün daha fazla panik yaratıyor. Bu durum beraberinde sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları aracılığı ile asılsız bilginin yayılmasına neden oluyor. Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi popüler olan pek çok mecra kullanıcı güvenliğini sağlamak adına sahte bilgi yayılımının önüne geçmek için çabalıyor.

Salgın nedeniyle dünyanın dört bir yanında insanlar evlerine kapandı ve dolayısıyla sosyal medya kullanımında artış yaşanıyor. En popüler uygulamalardan biri olan Instagram ise kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına yeni tedbirler alıyor.

Instagram Önlemleri Artırıyor

Instagram Önlemleri Artırıyor

Milyonlarca insanın başlıca sosyal medya uygulaması haline gelen Instagram, yeni önlemler alıyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde salgına dair efektleri kaldırma kararı almıştı. Alınan yeni karar ile kullanıcıların doğrulanmış bilgilere erişimi kolay hale gelecek. Buna göre Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere yetkili kurumlar tarafından yapılan paylaşımlar Instagram’da öne çıkarılacak. Bununla beraber konuyla ilgili yapılan paylaşımlara da ek kontroller getirilecek.

Sosyal medya platformunun hedefi kullanıcıların sahte bilgilere ulaşımını tamamen engellemek. Yetkililer bu tarz paylaşımlara artık çok daha katı yaptırımlar uygulayacaklarının altını çiziyor. Corona virüsüne dair sosyal ortamlarda dolaşan komplo teorileri ve dedikodular şirketleri de harekete geçirmiş durumda. Bununla beraber kullanıcılara tavsiyeler içeren yeni GIF’ler uygulama içerisinde yerini alacak. Söz konusu GIF’ler sosyal mesafenin korunması konusunda uyarılarda bulunacak.

Kullanıcılar hikaye paylaşımlarına ‘evde kal’ temalı GIF içerikler ekleyebilecek. Platform için test edilen yeni bir özellik daha ortaya çıktı. Instagram’ın yeni özelliği Co-Watching adıyla tanımlanıyor. Bu özellik ile görüntülü arama yapan kullanıcılar aynı zamanda gönderilerine bakma imkanı bulacak. Jane Manchun Wong tarafından sızdırılan özellik şu sıralar deneme aşamasında ve önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum