Yatırım yapmaya başla!

Instagram Çok Sayıda Hesabı Olan Kullanıcılar için Yeni Bir Özellik Geliştiriyor

Instagram’da birden fazla hesabı olan kullanıcılar için kolaylık sağlayacak yeni bir özelliğin test edildiği ortaya çıktı.
Instagram Çok Sayıda Hesabı Olan Kullanıcılar için Yeni Bir Özellik Geliştiriyor

Son yılların en popüler sosyal medya platformlarının başında Instagram geliyor. Facebook’un sahibi olduğu sosyal mecra sürekli yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Son dönemde TikTok benzeri video formatına sahip olan Reels özelliği Instagram’da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Diğer yandan videoların ön izleme görüntülerinin de önümüzdeki günlerde değişeceği ortaya çıkmıştı.

Instagram’da kullanıcılar birden fazla hesap açabiliyor. Daha önceleri kullanıcıların hesap değiştirmek için giriş çıkış yapmaları gerekiyordu. Twitter’da olduğu gibi Instagram da bu noktada kullanıcılara kolaylık sağladı ve çıkış yapma gereksinimini ortadan kaldırdı. Böylelikle tanımlanan hesaplar arasında kolayca geçiş yapılabiliyor. Sosyal medya devi çok sayıda hesap kullanan kişilerin memnun olacağı yeni bir özellik üzerinde daha çalışıyor.

Birden Fazla Hesap Sahiplerine Yararlı Özellik

Birden Fazla Hesap Sahiplerine Yararlı Özellik

Instagram’da insanlar birbirleri ile takip yoluyla iletişim kuruyor. Birden fazla hesabı olan kişiler ise başka bir kişiyi takip etmek istediklerinde ilgili hesaba geçiş yapmaları gerekiyor. Şirketin test ettiği özellik bu şartın ortadan kalkacağını gösteriyor. Sızıntıları ile bilinen Alessandro Paluzzi, Twitter hesabından yeni bir aracın test edildiğini ortaya çıkardı.

Test edilen özellik ile çoklu hesaba sahip kişiler bir hesabı takip etmek istediklerinde hesaplar arasında geçiş yapmaları gerekmeyecek. Kullanıcılar herhangi bir kişiyi ya da sayfayı takibe almak istediklerinde, hesabın üzerine basılı tutarak hangi hesap üzerinden takip etmek istediklerini seçebilecek.

Pek çok kullanıcı kişisel ve profesyonel hesapları bir arada kullanıyor ve Instagram bunların yönetimini daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Bu kişilerin hesaplar arasındaki geçiş yapma ihtiyacı en aza indirilmiş olacak. Test edilen bu işlevsel özellik sosyal medyada pek çok kullanıcı tarafından beğeniyle karşılandı. Şirketin önümüzdeki günlerde bu özelliği tüm kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum