Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Instagram CEO’su Mosseri Topluluk Politikalarını Gözden Geçireceklerini Açıkladı

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, topluluk politikası için harekete geçtiklerini açıkladı.
Instagram CEO’su Mosseri Topluluk Politikalarını Gözden Geçireceklerini Açıkladı

Son yılların en popüler sosyal ağlarının başında Instagram geliyor. Facebook’un sahip olduğu paylaşım uygulaması her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Büyük bir mecra haline gelen platformda kötüye kullanım temelli paylaşımlara da sıkça rastlamak mümkün olmakta. Sosyal medya devi kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir özelliğe göre şirket paylaşımları üçüncü parti kaynaklara aktarmak için kullanıcı izni isteyecek. Arayüz tarafında da yenilikler üzerinde çalışan platform, ana sayfa görünümünü değiştirecek ve görüntülenmiş paylaşımları farklı bir sekme altında göstermeye başlayacak.

Bilindiği üzere son günlerde özellikle ABD’de siyahi vatandaş George Floyd’un polis tarafından öldürülmesi sonrası ırkçılık tartışmaları yeniden alevlendi. Pek çok eyalette ırkçılığa karşı yürüyüşler düzenledi ve Black Lives Matter hareketi altında yapıldı. Bu hareket sosyal medyada da geniş yer buldu. Instagram bu gelişmeler sonrası topluluk politikalarını gözden geçirmeye hazırlanıyor. Açıklama sosyal medya devinin CEO’su Adam Mosseri den geldi.

Instagram Politikası Değişebilir

Instagram Politikası Değişebilir

Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve platformun kötüye kullanımla alakalı politikalarını gözden geçirceklerini söyledi. Taciz, hesap doğrulama, içerik dağıtımı ve algoritma üzerine yoğunlaşacaklarını belirten Mosseri, siyahi kullanıcıların platformdaki deneyimini de değerlendirmeye alacaklarını belirtti. Instagram CEO’su ayrıca platformda temsil gücü düşük gruplar için daha iyi hizmet sağlamanın yollarını arayacaklarını ifade etti.

Uzmanlar topluluk politikası ve algoritmanın güncellemesi için Instagram’ın alanında bilgi sahibi akademisler ile çalışması gerektiğini belirtiyor. Bununla beraber ilgili toplulukların da sürece dahil edilmesi gerekiyor. Sosyal medya devinin önümüzdeki günlerde bu konulara yönelik kapsamlı bir çalışma yürüteceği belirtiliyor.

LGBT Temalı Yeni Çıkartma ve Efektler Eklendi

LGBT Temalı Yeni Çıkartma ve Efektler Eklendi

Sosyal medya ağı bir yandan da kullanıcılarına yönelik yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Her yıl dünyanın pek çok yerinde kutlanan Onur Haftası kapsamında LGBT bireyler yürüyüşler düzenliyor ve ayrımcılığa karşı farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Instagram ise bu sürece kayıtsız kalmıyor. Daha önce Facebook ve Instagram’da kullanıcıların profil resimlerini gökkuşağı şeklinde gösteren filtreler sunulmuştu.

Bununla beraber konuyla ilgili tüm etiketler gökkuşağı teması ile gösteriliyor. Instagram bu yıl paylaşımlarda bulunacak kişiler için LGBT temalı yeni görsel efekt ve çıkartmalar ekledi. Cinsiyet eşitliğini savunan platform, bireylerin haklarına yönelik farkındalığın artmasını istiyor. Yeni özelliklerin henüz dağıtım aşamasında olduğu ve kısa zaman içerisinde tüm kullanıcıların beğenisine sunulacağı belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum