Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Canlı Yayınlar Masaüstü Platformuna Geliyor

Instagram kullanıcıları artık canlı yayınları masaüstü platform üzerinden izleyebilecek.
Instagram’da Canlı Yayınlar Masaüstü Platformuna Geliyor

Sosyal medya uygulamaları sürekli yeni özellikler ile güncelleniyor ve kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmayı amaç ediniyor. Günümüzde en popüler mecralardan birisi Instagram, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu sosyal mecra geçtiğimiz günlerde bir dizi güncelleme ile gündeme gelmişti. Bunlardan sonuncusu ana sayfa akışı için bir kısıtlama özelliği olmuştu.

Kullanıcılar daha hassas bir deneyime sahip olmak adına belirli paylaşımları bu yol ile kısıtlama şansına sahip olacak. Bilindiği üzere Instagram ağırlıklı olarak iOS ve Android uygulamaları aracılığı ile kullanılıyor. Ancak platforma masaüstü aracılığı ile erişmek mümkün. Tabi mobil uygulamalarda bulunan pek çok özellik masaüstü tarafında yer almıyor. Dolayısıyla kullanıcıların büyük bölümü mobil üzerinden platforma bağlanıyor.

Son dönemde şirketin masaüstü tarafında da ağırlık verdiği görülüyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların masaüstü üzerinden özel mesaj göndermesine imkan sağlayan özellik duyurulmuştu. Gelen son haber yine masaüstü tarafında bir yeniliği işaret ediyor.

Canlı Yayınlar Masaüstüne Geliyor

Canlı Yayınlar Masaüstüne Geliyor

Son dönemde dünya genelinde hızla yayılan COVID-19 salgını nedeniyle insanlar dijital uygulamalara daha fazla ağırlık vermeye başladı. Canlı yayın özelliği ise ilgi gören başlıca özellikler arasında yer alıyor. Sosyal medya devi bugüne kadar mobil üzerinden sağladığı canlı yayın özelliğini artık masaüstünden izlenebilir hale getirecek. Kullanıcılar yayınlarını yine mobil üzerinden gerçekleştirecek ancak izlemek için masaüstü tarafını kullanmak mümkün hale gelecek.

İnsanların evlerine kapandığı şu günlerde PC kullanımında belirgin bir artış söz konusu. Dolayısıyla Instagram’ın yapacağı bu değişiklik oldukça tutarlı görünüyor. Mobil uygulamada yapılan canlı yayınlarda gönderilen yorum ve yazılar, kişinin yüzünü görmeyi zor hale getiriyordu. Bu durum masaüstü tarafından sağlanacak daha büyük ekran sayesinde ortadan kalkacaktır. Sosyal medya devinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil ancak önümüzdeki günlerde masaüstü platformuna canlı yayınları izleme özelliğinin gelmesi bekleniyor.

Şu an için masaüstü kullanıcıları canlı yayın yapma imkanına sahip olmayacak ve sadece izleme gerçekleştirebilecek. Önümüzdeki süreçte stream işlemlerinin de masaüstü üzerinden yapıldığını görebiliriz. İnsanların son dönemde Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaların masaüstü sürümlerini daha fazla tercih eder olması, Zuckerberg’i yeni adımlar atmaya itiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum