Yatırım yapmaya başla!

Instagram’ın Boomerang Özelliğine Yeni Efektler Geliyor

Instagram’ın Boomerang özelliği için çalıştığı yeni efektlerin demo videoları ortaya çıktı.
Instagram’ın Boomerang Özelliğine Yeni Efektler Geliyor

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamaları arasında başı çeken Instagram, sürekli yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu platform, her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Son açıklanan verilerde Instagram’ın büyüme rakamlarının ilk kez tek haneye düştüğü ortaya çıktı. Bu istatistik sosyal medya uygulamasının düşüş trendine girdiği yorumlarına neden olsa da Instagram ekibi kullanıcıları kendisine çekecek yenilikler üzerinde çalışmasını sürdürüyor.

Sosyal medya uygulamasının eğlenceli özellikleri arasında Boomerang adı verilen videolar kullanıcılardan oldukça büyük ilgi görüyor. Şirket bu özelliği ilk olarak geçtiğimiz yılın yaz aylarında duyurmuştu. Ancak özellik test sürecindeydi ve sınırlı sayıda kullanıcı tarafından erişilebiliyordu. Sosyal medya devi bu özelliğe yönelik demo videoları hazırladı.

Instagram’a TikTok’u Andıran Özellik

Instagram’a TikTok’u Andıran Özellik

Son dönemin en popüler sosyal medya özelliklerinin uygulamalarının başında TikTok’u gösterebiliriz. Kullanıcıların eğlenceli videolar paylaşmasına ve farklı efektler geliştirmesine olanak sağlayan TikTok, Instagram’ın da dikkatini çekiyor. Şirketin Boomerang adını verdiği yeni efekt ve özelliklerini geliştirdiği ortaya çıktı. Yeni demo videolarında Boomerang özelliğine farklı efektler eklendiği görülüyor.

Eklenen efektler arasında SloMo, Echo, Duo ve Trimming adı verilen özellikler dikkat çekiyor. Bu özellikler ile kullanıcılar farklı efektleri Boomerang adı verilen videoların içerisinde kullanabilecek. SloMo adı verilen efekt ile video hızı yarıya düşürülüyor ve her karede 2 saniye oynuyor. Echo özelliğinde ise hareket halindeki bir objenin arka planını yarı saydam hale geldiği görülüyor. Bu da çift görme etkisi yaratıyor.

Duo ise bir görüntüyü başlangıç hızı ile geri sarıyor. Yani video hem hızlanıyor hem de yavaşlıyor. Son olarak trimming efektinde ise Boomerang videosunda kesme işlemleri yapılabiliyor. Bu efektlerin kullanılması için Boomerang seçim ekranında bulunan sonsuzluk simgesi aracılığı ile geçişler gerçekleştirilebiliyor. Instagram’ın yeni efektlerini önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara ulaştırması bekleniyor. Ortaya çıkan demoları videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum