Yatırım yapmaya başla!

Instagram Kullanıcıların İstemediği Beğeni Sayılarını Gizlemeye Başlıyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, geçtiğimiz günlerde beğeni sayılarını gizleyecek yeni özelliğinin testlerine başlamıştı.
Instagram Kullanıcıların İstemediği Beğeni Sayılarını Gizlemeye Başlıyor

Sosyal medya milyonlarca insanın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. İlgi alanına yönelik olarak Facebook, Twitter Instagram ve daha pek çok uygulama kullanıcıların ilgi odağı olmuş durumda. Bu uygulamalar arasında Instagram’ın popülerliğini her geçen gün daha da artırdığı biliniyor. Şirket sürekli yeni özellikler geliştiriyor ve kullanıcılarına yepyeni bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Sosyal medyanın başlıca etkilerinden birisi kişilerin beğenilme isteği ve yüksek takipçi sayısı istemesi olmakta. Instagram’da paylaşım yapan pek çok kullanıcı için bu paylaşımların ne kadar beğeni aldığı büyük önem teşkil ediyor. Ancak geçtiğimiz aylarda sosyal medya devi beğeni sayısına önem veren kullanıcıların keyfini kaçıracak bir haber vermişti.

Şirket yapılan paylaşımların beğeni sayısını gizleyecek yeni bir güncellemenin testlerini yaptığını duyurmuştu. Gelen son haber test sürecinde sona yaklaşıldığını gösteriyor. Instagram ekibi özelliği kullanıma sunmaya başladı.

Beğeni Gizleme Özelliği Kullanıma Sunuluyor

Beğeni Gizleme Özelliği Kullanıma Sunuluyor

Sosyal medya devinin yaklaşık 2 aydır paylaşımlardaki beğeni sayısını gizleyecek yeni bir özelliği test ettiği biliniyordu. Milyonlarca Instagram kullanıcısı ise bu özelliği tepkiyle karşılamış ve bu güncellemeden vazgeçilmesi gerektiğini belirtmişti. Ancak gelişmeler gösteriyor ki Instagram almış olduğu kararın arkasında. Şirket tartışma yaratan özelliği ilk olarak 7 ülkede kullanıma sunmaya başladı.

Bu özellik ilk olarak Yeni Zelanda, İrlanda, Brezilya, Japonya, İtalya ve Avustralya’da test edilmeye başlandı. Gelen haberler ise özelliğin sunulduğu bölgelerin genişlemeye devam edeceği ve tüm kullanıcılara sunulacağını gösteriyor. Yeni özellik ile kullanıcılar yapmış olduğu paylaşımlardaki beğeni sayısını sadece kendileri görebilecek. Diğer takipçiler için bu sayıyı görmek mümkün olmayacak.

Instagram konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında kullanıcıların videolara ve fotoğraflara odaklanmasını istediğini belirterek, “Arkadaşlarınızın; paylaştığınız fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz, onların kaç tane beğeni aldıklarına değil. Kendi beğeni sayınızı, sizin kimler tarafından beğenildiğinizi gösteren listeye tıklayarak görebilirsiniz ancak arkadaşlarınız ilgili gönderinizin ne kadar birey tarafından beğenildiğini göremez.” ifadelerine yer verdi.

Yeni Özellik Tepki Çekiyor

Yeni Özellik Tepki Çekiyor

Instagram’ın yapmış olduğu açıklama ile özelliği yaymaya başlaması pek çok kullanıcının tepkisini çekmiş durumda. Hatta bazı kullanıcılar Twitter üzerinden uygulamanın silinmesi yönünde gündem oluşturma çabasına giriştiler bile. Twitter’ın gündemine yerleşen bu olay sonrası Instagram’ın fikrinde bir değişim olur mu henüz bilinmiyor. Ancak şirket bu özelliği tüm platforma yaymakta kararlı görünüyor.

Sosyal medya devi bu konuyla ilgili yayınladığı yazıda “Bu değişikliğin Instagram kullanıcılarının deneyimlerine nasıl bir fayda sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyoruz.” açıklamasına yer verdi.

Yeni özelliğin yayınlandığı ülkeler açıklanmakla beraber ülkemizdeki Instagram kullananlar için henüz bir değişiklik söz konusu değil. Sosyal medyada beğeni ve takipçi sayısına önem veren çok sayıda kullanıcı mevcut ve bu özelliğin yayılması ile beraber büyük tepki çekmeye devam edeceği görülüyor. Sırf bu özellik yüzünden hesabını silecek pek çok kullanıcı olacağı görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum