Yatırım yapmaya başla!

Instagram Beğeni Gizleme Özelliğini Dünya Genelinde Yayınlamaya Hazırlanıyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, beğenilerin gizleme özelliğini yaygınlaştırmaya başlıyor.
Instagram Beğeni Gizleme Özelliğini Dünya Genelinde Yayınlamaya Hazırlanıyor

Son yılların en popüler uygulamalarından biri olan Instagram, ilk çıktığı günden bu yana büyük bir değişim geçirdi ve pek çok yeni özellik kazandı. Bu özelliklerin büyük bölümü kullanıcı deneyimi olumlu yönde artırıyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde kullanıcıların tepkisini çeken bir özelliğin duyurusunu yapmıştı. Yapılan açıklama ile beğeni sayılarının gizleneceği duyurulmuştu. Özellikle fenomen ve yüksek takipçiye sahip kullanıcılar yaptıkları paylaşımların kaç kişi tarafından beğenildiğini görmek istiyor.

Yapılan duyuru sonrası Instagram bazı ülkelerde beğenileri gizlemeye başlamıştı. Gelen son haberler sosyal medya devinin bu özelliği dünya geneline yaymaya hazırlandığını gösteriyor. Beğeni gizleme özelliği halihazırda 7 ülkede test ediliyor. Bu ülkeler Kanada, İtalya, İrlanda, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda olarak açıklanmıştı. Kısa zaman önce ABD’de bu özelliği denemeye başlayan sosyal medya devi şimdi ise global alana sunmaya hazırlanıyor.

Instagram Beğenileri Gizliyor

Instagram Beğenileri Gizliyor

Son yılların en popüler sosyal mecralarının başında gelen Instagram, geçtiğimiz günlerde beğeni sayılarını gizleyerek pek çok kullanıcının tepkisini çekti. Bununla beraber şirket geçtiğimiz günlerde Takip sekmesini kaldırarak kullanıcıların başkalarının stalklamasının önüne geçecek bir hamleye daha imza atmıştı. Instagram CEO’su Adam Mosseri daha önce bu konuyla ilgili açıklamasında kullanıcılarının platformun keyfini çıkarmalarını ve başkalarını takip etme odaklı davranmalarını istemediklerini söylemişti.

Mosseri ayrıca ABD’de test edilmeye başlanan özelliğin şu an için ülke geneline yayılmayacağını ancak yakın dönemde dünya genelinde beğenilerin gizlenmeye başlanacağını söyledi. Sosyal medya devinin sahibi olan Facebook, Instagram gibi yakın gelecekte beğenileri gizleme planları içerisinde. Şirket kısa süre önce Avustralya’da beğenileri gizleme özelliğini test etmeye başladı.

Öyle görünüyor ki Facebook milyonlarca kullanıcısının platformlarını kişisel odaklı olarak kullanmasını istiyor. Bu durum özellikle fenomen hesapların canını sıkacaktır. Önümüzdeki günlerde dünya genelinde yayılmaya başlayacak beğenilerin gizlenmesi ile beraber ülkemizdeki kullanıcılar tarafından da yapılan paylaşımların beğenileri görünmez hale gelecektir. Paylaşımları yapan kişiler beğeni sayılarını görebilecek ancak takipçiler tarafından bu sayıyı görmek mümkün olmayacak.

Instagram’ın Eski Patronu Konuştu

Instagram’ın Eski Patronu Konuştu

Sosyal medya devi ilk çıktığı dönem Facebook’un bünyesinde değildi. İki yaratıcısından biri olan Kevin Systrom, Instagram’ın Facebook’a katılma süreci hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2010 yılında kurulan ve aradan geçen iki yıl içerisinde 1 milyar dolara Facebook’a satılan uygulamanın yaratıcıları Zuckerberg ile anlaşmazlık yaşamışlardı.

Popüler mecra bugün itibariyle aylık 1 milyar kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Instagram’ın eski sahiplerinden Kevin Systrom uygulamanın satılması ile ilgili bir soruya şu açıklamayı yaptı. Systrom kendisine sorulan Instagram’ı ‘Bugün olsa yine satar mısınız?’ sorusuna “Eğer biri size gelip 11 kişi karşılığında 1 milyar dolar teklif etse, siz ne cevap verirdiniz?” cevabını verdi.

Yapılan bu açıklama Instagram’ın eski sahibinin almış olduğu bu karardan dolayı bir pişmanlık duymadığını gösteriyor. Aradan geçen zaman içerisinde Instagram kullanıcı sayısını ve gelirlerini katlamaya devam ediyor. Platformda ayrıca e-ticaret alanında büyük bir gelişim yaşandı. Facebook’un kanatları altında Instagram’ın büyük güç kazandığı net bir şekilde görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum