Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram Başlıca Blok Zincirlerin NFT’lerini Destekleyecek

Sosyal medya uygulamasına NFT entegrasyonu geliyor. Instagram pek çok block zincirden NFT’ler destekleyecek.
Instagram Başlıca Blok Zincirlerin NFT’lerini Destekleyecek
HABER GİRİŞ

Kripto sanat olarak tanımlanan NFT’ler son dönemde büyük ilgiye maruz kalıyor. Bu ilginin bir sonucu olarak sosyal medya platformları da kullanıcılara NFT deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde Instagram’a NFT desteğinin geleceğini duyurmuştu. Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, popüler blok zincirler üzerindeki NFT’leri desteklemek adına bir pilot çalışma başlatıyor.

Instagram’ın çatı şirketi Meta, Ethereum, Polygon, Solana ve Flow için NFT entegrasyonları gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu ağlar, Ethereum ve Bored Apes’in piyasa değeriyle lider olduğu dijital koleksiyon ticaretinin büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapıyor.

Pilot, ABD merkezli küçük bir NFT grubunu içerecek. Instagram’ın dört zincirin hepsinden NFT’leri destekleyip desteklemeyeceği merak konusuydu.

Kripto Cüzdanları Desteklenecek

Instagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemeyi amaçlıyor. Kullanıcılar cüzdanlarını bağlayarak NFT sahipliğini kanıtlayabilecek, onları profillerinde sergileyebilecek ve yaratıcıları etiketleyebilecekler.

GCM Yatırım Banner

Daha önce Twitter da profil resimlerinde NFT’leri destekleyeceğini duyurmuştu. Twitter’ın yaptğı gibi Instagram’da kullanıcılardan NFT yayınlamak ve paylaşmak için ücret almayacak.

Karar NFT’ler için yeni bir kültürel görünürlük dalgası anlamına geliyor. Instagram’ın aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı var ve pek çok kişi platformu sanatlarını tanıtmak ve pazarlamak için kullanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.