Yatırım yapmaya başla!

Instagram Artırılmış Gerçeklik Destekli Filtreler için Yeni Araçlar Geliştiriyor

Instagram’ın AR filtrelerine yönelik yeni araçlar geliştirdiği ortaya çıktı.
Instagram Artırılmış Gerçeklik Destekli Filtreler için Yeni Araçlar Geliştiriyor

Sosyal medya uygulamaları milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve her geçen gün daha işlevsel hale geliyor. Son yıllarda en popüler sosyal mecraların başında Instagram’ı gösterebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu platform ilk günden bu yana büyük bir değişim geçirdi. Şirket yeni özellikler geliştirerek sunduğu deneyimi daha üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. Geçtiğimiz günlerde Grup Hikayeleri ve Reels araçları için yeni özelliklerin yolda olduğu açıklanmıştı.

Son yıllarda artırılmış gerçeklik destekli teknolojilere yönelik önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişim sosyal medyada da etkisini gösteriyor. Sosyal medya devi daha önce AR filtrelerini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Şirkete yakın geliştiricilerden gelen haberler Instagram’ın bu filtrelere yönelik yeni araçlar üzerinde çalıştığını gösteriyor. Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, AR filtrelerine gelecek yeni özelliklere dair paylaşımda bulundu.

AR Filtrelerine Güncelleme Yolda

AR Filtrelerine Güncelleme Yolda

Paluzzi’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Instagram’ın AR filtreleri için yeni araçlar üzerinde çalıştığı görülüyor. Yeni iş birliği araçları ile AR efektlerinin etkileşiminin artırılması amaçlanıyor. Sosyal medya devi daha önce olaroid AR Etkisi, AR lensi, Luke Hard’ın Delorean AR deneyimi, Notre-Dame AR efekti, GTA III AR deneyimi, AR Game Angel Wings gibi filtreleri kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Daha önceden AR deneyimini artıracak bazı araçlar yine geliştirilmişti. Facebook ve Apple gibi teknoloji devlerinin AR destekli ürünlere yönelik büyük yatırımlar yaptığı biliniyor Instagram’ın da uygulamayı bu araçlar ile uyumlu hale getirmek istediği görülüyor. Yeni güncelleme ile AR deneyimini artıracak iş birliği kontrolleri gelecek.

Bir kullanıcının başka kişiler ile iş birliği yapması sağlanacak ve AR efektleri aracılığı ile daha fazla etkileşim elde edilecek. Instagram’ın ayrıca bu efektlerin kullanımına dair güvenlik önemlerini de artıracağı belirtiliyor. Tabi bu görüntülerin sızıntıdan ibaret olduğunu hatırlatmakta yarar var. İlerleyen günlerde sosyal medya devinin bu özelliğine dair açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum