Yatırım yapmaya başla!

Instagram Arama Hizmetini Bir Üst Seviyeye Taşıyacak Özelliğe Kavuşuyor

Instagram uzun zamandır beklenen anahtar kelime ile arama özelliğine kavuşuyor.
Instagram Arama Hizmetini Bir Üst Seviyeye Taşıyacak Özelliğe Kavuşuyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Facebook tarafından 2012 yılında satın alınan platform geçen yıllar içerisinde çok sayıda özelliğe kavuştu. İlk yıllarında sıradan bir fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram büyük bir değişim geçirdi.

Bu değişim halen belirli zaman aralıklarıyla yapılan güncellemeler ile devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde arayüz ve mesajlara yönelik yeni düzenlemelerin geleceği duyurulmuştu. Değişiklikler ile uygulamanın tasarımı yeni bir görünüme kavuşacak. Ayrıca bir süredir WhatsApp’ta kullanıma sunulan kaybolan mesajlar özelliği de Instagram’a gelecek.

Sosyal medya devi kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir özelliğe daha kavuşuyor. Yeni araç ile arama hizmetinin iyileştirilmesi söz konusu olacak. Kullanıcılar belirledikleri anahtar kelimeler ile çok daha kapsamlı arama yapabilecek. Şirket ayrıca içerik oluşturucular için de yeni bir araç geliştirdi. İlgi görmesi beklenen Guides özelliği dünya ile beraber Türkiye’de kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Anahtar Kelime ile Arama Yapılabilecek

Anahtar Kelime ile Arama Yapılabilecek

Bilindiği üzere Instagram’da kullanıcılar arama için hesap adları ya da etiketlerden yararlanabiliyor. Bu da kısıtlı bir erişim imkanı sunuyor. Şirket aramaların anahtar kelime ile yapılmasını sağlayan yeni özelliğini test etmeye başladı. Bunun için bazı ülkelerde sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde özelliğin sunulduğu belirtiliyor. Kullanıcıların yaygın olarak arama için etiketlerden yararlandığı biliniyor.

Ancak fotoğraf, video gibi pek çok içeriğe bu şekilde ulaşmak çok daha zor bir hal alıyor. Instagram anahtar kelime ile yapılan aramalarda çok sayıda faktör kullanılarak en doğru içeriği kullanıcılara sunmayı amaçlandığını belirtiyor. Yapılan aramalarda kaliteli içeriğin üst sıralarda gösterileceği ifade ediliyor.

Sosyal mecra belirli terimler için anahtar kelime aramalarını kısıtlamayı planlıyor. Instagram’dan bir sözcü genel ve kural ihlali olmayan konularda arama yapılabileceğini söyledi. Twitter’da uzun zamandır kullanıcılar anahtar kelime ile arama yapabiliyor ve istediklerine kolayca ulaşabiliyor. Şirket bu özelliği ilk etapta ABD, İngiltere ve Kanada’da kullanıcıların beğenisine sundu. İlerleyen günlerde özellik dünya genelinde dağıtılacak.

Instagram’dan İçerik Üreticilere Guides Hizmeti

Instagram’dan İçerik Üreticilere Guides Hizmeti

Instagram’da kullanıcıların yanı sıra kazanç elde eden çok sayıda içerik üretici bulunuyor. Şirket bu kişilerin yararına olacak Guides adında bir araç sundu. Kılavuzlar olarak çevrilecek bu araç ile içerik üreticiler gönderilerini özel bir bölüm altında paylaşabilecek. Guides üzerinden fenomen hesaplar takipçilerine sevdikleri yer ya da ürünlere dair tavsiyelerde bulunabilecek.

Tüm kullanıcıların erişimine açık olacak bu aracın daha çok içerik üretimi yapan hesaplar tarafından tercih edilmesi bekleniyor. Guides sekmesi profilde özel bir yerde bulunacak. Buradaki içerikler hikaye ya da özel mesaj aracılığı ile paylaşılabilecek. Alışveriş sekmesinde de yer verilebilecek Guides aracı sayesinde insanlar çok daha fazla kişi tarafından görünür hale gelecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum