Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Instagram Ana Sayfada Kullanıcıların Zevklerine Yönelik Gönderiler Önerecek

Instagram ana sayfa akışında kullanıcıların ilgi duyabileceği yeni önerilere yer vereceğini açıkladı.
Instagram Ana Sayfada Kullanıcıların Zevklerine Yönelik Gönderiler Önerecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarının başında Instagram’ın geldiğini söyleyebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu dijital mecra her gün milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Şirket sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Instagram’a QR kod ile başka hesapları bulma özelliği gelmişti. Popüler uygulamada ana sayfa akışı ve keşfet bölümü kullanıcıların en çok bulunduğu alanlar olarak öne çıkıyor. Kullanıcı etkileşiminde önemli yer tutacak bu iki alanla ilgili sürekli yenilemeler yapılıyor.

Kişilerin takipçileri oranında ana sayfadaki akışlar tükenebiliyor. Bu noktada sosyal medya devi akışa yeni içerikler eklenecek bir özellik geliştirdi. ‘Önerilen Gönderiler’ adı verilen özellik ile Instagram akışında kullanıcıların zevklerine yönelik yeni içerikler gösterilecek. Şirketin bu yolla ana sayfa bölümünü de keşfet ile benzer bir yapıya dönüştürdüğü anlaşılıyor.

Instagram’a Önerilen Gönderiler Geliyor

Instagram’a Önerilen Gönderiler Geliyor

Instagram’ın yeni özelliği ile kullanıcılar ana sayfada önerilen benzer gönderiler ve çeşitli reklamlar ile karşılaşacak. Yeni özelliğe dair açıklamalarda bulunan Instagram Home ürün müdürü Julian Gutman, “Yeni özellik Keşfet sekmesi ile aynı içeriklere sahip olmayacak. Örneğin Uzay ile ilgili sayfaları takip eden bir kişi Önerilen Gönderiler sayesinde anasayfada Uzay ile ilgili içerik görecek. Keşfet sekmesinde ise Fizik ile ilgili daha geniş kapsamlı içerikler yer almaya devam edecek.” diye konuştu.

Sosyal medya devi uygulamaya koyduğu yeni özellik ile ana sayfada kullanıcılara daha fazla reklam göstereceğini belirtiyor. Şu an için bu gönderiler arasında IGTV ve Reels bölümlerinde yer alan içeriklere yer verilmeyeceği açıklandı. Ama ilerleyen dönemde bu iki sekmede yer alan içeriklerin de ana sayfadaki önerilen gönderiler bölümüne eklenmesi bekleniyor.

Geliştirilen özellik ile çok fazla kişiyi takip etmeyen ve ana sayfalarındaki paylaşımların tamamını gören kullanıcıların uygulama üzerinde daha fazla vakit geçirmesi amaçlanıyor. Tüm gönderilere bakıldığında ‘Hepsini Gördün’ şeklinde bir alan gösterilecek. Kullanıcılar bu noktadan sonra ‘Daha Eski Gönderileri Gör’ seçeneğini ya da ‘Önerilen Gönderiler’ bölümünü seçerek diledikleri gibi devam edebilecek. Instagram’ın bir nevi ‘sonsuz kaydırma’ dönemini başlattığını söyleyebiliriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu