Yatırım yapmaya başla!

Instagram Bünyesinde Alışveriş Yapan Kullanıcılara Özel Uygulama Geliştiriyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılarına alışveriş yapabilecekleri yeni bir uygulama geliştiriyor. İşte detaylar…
Instagram Bünyesinde Alışveriş Yapan Kullanıcılara Özel Uygulama Geliştiriyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya uygulamalarından Instagram, her geçen gün daha çok büyüyecek adımlar atıyor. Geçtiğimiz günlerde milyonlarca kullanıcısının hesap güvenliklerini ilgilendiren değişikliklere imza atan sosyal medya devinin, yeni bir uygulama geliştirdiği öğrenildi.

Bilindiği üzere Instagram’da çok sayıda işletme milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Alışveriş furyasının gitgide büyüdüğü sosyal medya platformu, IG Alışveriş adı ile yeni bir uygulamanın çalışmalarına başladı. Hizmete girecek uygulamanın yalnızca alışveriş için geliştirilmiş bağımsız bir uygulama olacağı belirtiliyor.

Instagram’dan IG Alışveriş Uygulaması

Instagram’dan IG Alışveriş Uygulaması

Sosyal medya devi Instagram, IG Alışveriş adıyla kullanıma sunacağı uygulamanın testlerini gerçekleştiriyor. Daha önce Instagram yaptığı açıklama ile platformda 25 milyonu aşkın işletmenin yer aldığını belirtmişti. Bu durumun farkında olan şirket, kullanıcıların takip ettiği işletmelerin ürünlerini IG Alışveriş üzerinden görmelerine imkan sağlayacak.

IG Alışveriş uygulamasının platformda yer alan işletmeler için en uygun zemin olacağı düşünülüyor. Fiziksel olarak ürün satan, Facebook ürün kataloğu olan ve işletme hesabı olan tüm hesaplar IG Alışveriş uygulamasından faydalanma imkanı bulacaklar.

Uygulama Önümüzdeki Aylarda Tanıtılacak

Uygulama Önümüzdeki Aylarda Tanıtılacak

Son yıllarda dev mağazaların Instagram’ı satış kanalı olarak kullanması, sosyal medya devinin iştahını kabartmış durumda. Daha önce video platformu IGTV’nin tanıtımını gerçekleştiren şirketin, yeni projesi IG Alışveriş’i önümüzdeki aylarda tanıtması bekleniyor.

Instagram’ın E-Ticaret sitelerine rakip olması beklenen yeni uygulamada herkes mağaza açabilecek mi ya da şirket ne kadarlık komisyon alacak merak ediliyor. Henüz uygulama tanıtılmadığı için sistemin nasıl işleyeceğine dair pek çok soru işareti var. Önümüzdeki günlerde sosyal medya devinin resmi açıklama yaparak tüm soru işaretlerini gidermesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum