Yatırım yapmaya başla!

Instagram Alışveriş Özelliğini Reels ve IGTV Bölümlerine Getirmeye Hazırlanıyor

Instagram geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu alışveriş araçlarını daha geniş bir alana yaymayı planlıyor.
Instagram Alışveriş Özelliğini  Reels ve IGTV Bölümlerine Getirmeye Hazırlanıyor

Son yıllarda sosyal medya uygulamaları kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu uygulamaların başında Instagram’ın geldiğini söyleyebiliriz. Facebook tarafından 2012 yılında satın alınan Instagram o yıldan bu yana sürekli yeni özellikler kazanıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde artırılmış gerçeklik destekli filtreler için yeni araçlar geliştirdiğini duyurmuştu.

Son dönemde kullanıma sunulan başlıca özellikler arasında Reels ve Alışveriş uygulamasını gösterebiliriz. Sosyal medya devi TikTok’a bir anlamda rakip olarak Reels adı altında yeni bir özellik yayınladı. Kullanıcılar belirli süreyle sınırlı olmak kaydıyla eğlenceli videoları bu yolla paylaşabiliyor.

Bununla beraber alışveriş özelliği sayesinde kullanıcılar videolarda etiketlenmiş ürünler ile karşılaşmaya başladı. Instagram bu yolla markalara ve Influencer’lara yeni bir gelir kapısı sağlıyor. Son haberler alışveriş araçlarının daha fazla kişiye ulaşması adına IGTV ve Reels bölümüne geleceği yönünde.

Alışveriş Araçları Yaygınlaşıyor

Alışveriş Araçları Yaygınlaşıyor

Son dönemde insanlar sosyal medya uygulamaları aracılığı ile daha fazla alışveriş yapıyor. Bu durumun farkında olan Instagram ekibi ise kullanıcıların alışveriş yapmasına olanak sağlayan araçlar geliştirmişti. Şirket bu araçlarını önümüzdeki günlerde IGTV ve Reels videolarına getirmeye hazırlanıyor. Bu platformlarda kullanıcılar kısa ve uzun süreli özel videolar hazırlayabiliyor.

Reels için bir süredir alışveriş özelliğini test eden sosyal medya devi dikey formatta uzun süreli videoların olduğu IGTV’de de ürün reklamlarına yer vermeye hazırlanıyor. Bu reklamlardan elde edilen gelirlerin bir bölümünün içerik üreticileri ile paylaşılacağı belirtiliyor. Şirket geçtiğimiz aylarda ABD’deki kullanıcılar için Checkout adlı bir ödeme sistemi geliştirmişti.

Alışveriş uygulamasına dair açıklamalarda bulunan Instagram COO’su Justin Osofsky, “Ürün reklamlarını IGTV ve Reels bölümüne getirerek, doğrudan videolardan satın almayı kolaylaştırıyoruz. Karşılığında, satış yapan firmaların hikayelerini paylaşmalarına, müşterilere ulaşmalarına ve hayatlarını kazanmalarına yardımcı oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya platformunun alışveriş yapmak isteyen kullanıcıları çeşitli yollarla kendisine çekmek istediği görülüyor. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde kullanıcıların Reels ve IGTV videolarında kullanıcıları alışverişe yönlendiren reklamların görüneceği belirtiliyor. Ürünler video içerisine etiketlenecek ve kullanıcılar ilgili sayfaya yönlendirilmiş olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum