Yatırım yapmaya başla!

Instagram’da Kullanıcılar Alışveriş Yaparken Artırılmış Gerçeklikten Yararlanacak

Instagram alışveriş uygulamasını kullanan kullanıcılara artırılmış gerçeklik teknolojisini sundu.
Instagram’da Kullanıcılar Alışveriş Yaparken Artırılmış Gerçeklikten Yararlanacak

Son yılların yükselen yıldızı Instagram, her geçen daha geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu popüler sosyal medya uygulaması kullanıcı deneyimini artırmak adına yeni ürün ve servisler geliştiriyor. Şirket son olarak geçtiğimiz gün yeni mesajlaşma uygulaması Treads’i duyurdu ve Snapchat’e rakip olacak yeni bir araç geliştirdi.

Sosyal medya devi şimdi ise artırılmış gerçeklik teknolojisini milyonlarca kullanıcısının ayağına getiriyor. Instagram’ın alışveriş uygulamasını kullanan kullanıcılar Spark AR aracı ile yepyeni bir deneyime kavuşuyor.

Spark AR Studio adı verilen araç geçtiğimiz dönemde Facebook tarafından geliştirildi ve kısa birkaç ay önce Instagram’da sunulmak üzerine beta testlerine başlamıştı. Artırılmış gerçeklik sunan yeni araç geliştiriciler için açıldı ve alışveriş uygulamasına getiriliyor. Şirket kullanıcıların ilgisini bu aracına çekmek adına dünyanın önde gelen kozmetik devleri ile iş birliği yapacak.

Kullanıcılar Ürünleri Dijital Ortamda Deneyecek

Kullanıcılar Ürünleri Dijital Ortamda Deneyecek

Bilindiği üzere son dönemde Instagram’da milyonlarca kullanıcı alışveriş uygulamasını kullanıyor. Artırılmış gerçeklik ile bu alanda yepyeni bir kapı aralanacak diyebiliriz. Spark AR platformu sayesinde kullanıcılar ürünleri satın almadan önce dijital ortamda deneme fırsatı bulacak. Kullanıcılar alacakları güneş gözlüğü, ruh gibi kozmetik ürünlerini artırılmış gerçeklik altyapısı ile kendi üzerilerinde görebilecek.

Sosyal medya devi bunun için alanında lider firmalar ile iş birlikleri yaptı. Bu firmalar arasında Ray-Ban ve Warby Parker gibi gözlük devleri yer alırken MAC ve NARS gibi kozmetik firmaları bulunuyor. Markaların resmi hesapları üzerinden kullanıcılar ürünleri kendi üzerilerinde deneyebilecek. Özellik henüz küresel bazda yayınlanmadı ve bazı bölgelerde sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor.

Instagram Mağazaları Kullanıcıların Ayağına Getiriyor

Instagram Mağazaları Kullanıcıların Ayağına Getiriyor

İnsanlar üzerlerinde denemeleri gereken ürünler için daha çok fiziksel mağazalara gitmeyi tercih ederler. İnternet üzerinden yapılacak bu tarz alışverişler kullanıcıda beklenen etkiyi yaratmayabiliyor. Ancak artırılmış gerçeklik desteği ile beraber bu deneyim dijital olarak insanların ayağına gelmiş oluyor. Ürünlerini Instagram üzerinden deneyecek kullanıcılar kolay bir şekilde satın alma işlemi gerçekleştirebilecek.

Sosyal mecra üzerinden alışveriş işlemlerinde yaşanacak artış hem şirketlere hem de Instagram’a yeni bir gelir kapısı açacaktır. Spark AR aracını kullanmak için kullanıcıların Instagram uygulamalarını iOS ve Android mağazalarından son sürüme güncellemeleri gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum