Yatırım yapmaya başla!

Japonlar İnşaat İşçilerini İşinden Edecek İnsansı Robot Geliştirdi!Teknolojinin hızla gelişmesi ile beraber, robotların hayatımızda her geçen gün daha fazla yer kapladığına tanık oluyoruz. Bu anlamda Japon mühendislerin büyük gelişim gösterdiği herkesin malumu. Son olarak Japonya Endüstriyel Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nün geliştirdiği robot, inşaat sektörünü doğrudan etkileyeceğe benziyor.

Araştırmacıların geliştirdiği HRP-5P adını verdikleri humanoid robot, pek çok montaj işlemini gerçekleştirecek şekilde tasarlandı. İnşaat sektöründe sıkça yaşanan iş kazalarını düşündüğümüzde, bu robotların gelecekte büyük yere sahip olacağı konuşuluyor. Görüntülerini izlediğiniz insansı robot, montaj ve demontaj işlemlerini gerçekleştirirken oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

Robot ayrıca tornavida kullanma yeteneğine de sahip. Etrafındaki nesnelerin boyutunu hesaplayan son teknoloji harikası robotun, özellikle iş gücü azalan Japonya’da gelecekte daha aktif bir şekilde rol alması bekleniyor. Henüz prototip aşamasında olan HRP-5P insan kadar hızlı ve pratik hareket edemiyor. Ancak Japon araştırmacıların ilerleyen zamanlarda robotu çok daha gelişmiş bir hale getireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum