Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İnşaat Endeksi %2 Civarı Kayıpla Diğer Göstergelerden Ayrılıyor

Borsa İstanbul'da büyük kayıplar devam ederken, inşaat endeksi diğer göstergelere kıyasla daha küçük bir düşüşle dikkat çekti.
İnşaat Endeksi %2 Civarı Kayıpla Diğer Göstergelerden Ayrılıyor

Borsa İstanbul kötü bir hafta başlangıcı yaptıktan sonra ikinci işlem gününün açılışında yine üst üste iki kez devre kesiciye girdi. Büyük kayıpların devam ettiği günde, tüm alt endekslerde değer kaybı görülüyor. İnşaat endeksi (XINSA) ise %2’den fazla değer kaybederken, diğer göstergelerden ayrılıyor.

Dünkü işlemleri 1501,23 puandan tamamlayan XINSA, bugüne 1478,26 puandan yaklaşık 23 puanlık kayıpla başladı. Açılışın ardından düşüş eğilimini sürdüren inşaat sektörü göstergesi, TSİ 11:00’de 1448,48 puana kadar geriledi.

Endeks TSİ 11:10 sularında %1,76 oranında düşüşle 1474,84 puandan işlem görüyor.
İnşaat Endeksi %1,76 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

XINSA performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %11,85 değer kaybı gösterdiği görülüyor. Endeksin aylık kaybı %8 düzeyindeyken, yıllık bazda %63,26 değer kazandı.

İnşaat endeksinde yer alan hisseler incelendiği zaman; TSİ 11.10 sularında %0,41 oranında yükselen Enka İnşaat dikkat çekiyor. Enka İnşaat hisseleri (ENKAI) dünkü işlemleri 7,4 liradan sonlandırdıktan sonra bugüne aynı seviyeden açıldı. Devre kesiciyle güne başlayan hisseler, 7,25 liraya kadar geriledikten sonra bir miktar toparlandı.

Enka hisseleri, 7,5 liraya kadar yükselirken, pozitif performansıyla diğer hisselerden ayrıldı. Hisselerin haftalık kaybı ise %10’u aştı. Aylık bazda %4,05 değer kaybeden hisseler, yıllık %44,20 değer kazandı.

Endekste diğer hisselerin %9’dan fazla değer kaybettiği görülürken, Enka’ya ek olarak Anel Elektrik %7 civarında kayıpla işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum