Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere’den Rusya’ya Nükleer Silah Uyarısı: Ciddi Sonuçları Olur

İngiltere yönetimi, Ukrayna'da nükleer silah kullanılmasının çok ciddi sonuçlar doğuracağını söyledi ve Rusya'yı uyardı. Detaylar haberde;
İngiltere’den Rusya’ya Nükleer Silah Uyarısı: Ciddi Sonuçları Olur
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İngiltere yönetimi, Pazartesi günü yaptığı açıklamada Moskova’nın Ukrayna’da nükleer silah kullanmasının ciddi sonuçları olacağını söyledi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i uyardı. Böyle bir adımın, savaşın doğasını değiştireceğini ifade etti.

Bunun yanı sıra İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly’den de bazı açıklamalar geldi. Bakan özellikle tahıl ihracatını engellememesi yönünde Rusya’ya çağrıda bulundu.

Cleverly, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Rusya’ya kıtlıkla mücadele veren muhtaç ülkelere tahıl tedarik etme olanağını sağlama çağrısı yapmıştı.

Cleverly: Rusya için Ciddi Sonuçlar Doğuracaktır

Kremlin’in her şeyi göze almış tarzdaki açıklamalarının giderek artmasının savaştaki bocalamalarının üstünü örtmek ve dikkati dağıtmak için tasarlandığını da söyledi.

Cleverly, meclis üyelerine yaptığı konuşmada “Başka hiçbir ülke nükleer kullanımdan bahsetmiyor. Hiçbir ülke Rusya’yı veya Başkan Putin’i tehdit etmiyor” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Bakan, konuşmasının devamında Rusya’yı uyarmaya devam etti:

“Birleşik Krallık ve müttefiklerimiz için nükleer silahların herhangi bir şekilde kullanılması, çatışmanın doğasını değiştirecektir. Ve bu durum Rusya için ciddi sonuçlar doğuracaktır.

Rusya Yönetimi, İngiltere’yi Suçlamıştı

Rusya Savunma Bakanlığı, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, İngiliz donanma personelinin geçen ay Nord Stream (Kuzey Akım) doğal gaz boru hatlarını havaya uçurduğunu söylemişti.

Bakanlık ayrıca, aynı birimden bazı “İngiliz uzmanların”, Cumartesi günü Kırım’daki Rus Karadeniz filosunun gemilerine yönelik Ukrayna drone saldırılarını yönettiğini söylemişti.

Cleverly bu yorumlara doğrudan atıfta bulunmadı ve neye atıfta bulunduğu konusunda detay vermeden, Kremlin’in asılsız iddialar pazarlama peşinde olduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın