Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Yeni Madeni Paralar Tanıtıldı

Kraliçenin ölümünün ardından Kral Charles tahta geçti. Kral Charles’in portresinin bulunacağı paralar ile ilgili açıklama yapıldı. İşte detaylar,
İngiltere’de Yeni Madeni Paralar Tanıtıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in 96 yaşında ölmesiyle yerine Kral 3. Charles geçmişti. Yeni bir döneme giren İngiltere’de banknotların ve madeni paraların üzerindeki resimlerin değişip değişmeyeceği merak ediliyordu.

Britanya Kraliyet Darphanesi 1100 yıldır Britanya Krallığı için para basıyor. Heykeltıraş Martin Jennings’in tasarımı olan ve Kral Charles tarafından onaylanan madeni paralar kamuoyuna tanıtıldı.

Diğer madeni paralardaki taçsız portre geleneği, tanıtılan madeni paralarda da devam etti. Kral Charles’in portresinin yer aldığı ilk madeni paralar 3 Ekim’den itibaren koleksiyonculara dağıtılacak. 2023 yılından itibaren ise genel kullanıma başlayacağı ifade ediliyor.

Kral Charles’in tasarımı bizzat beğendiği ve onayladığı açıklandı.

Kraliçenin yer aldığı madeni paraların da kullanıma devam edeceği aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu