Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere’de Kriptolara Harcanan Para 30 Milyar Sterlini Aştı

Kripto para piyasası bu yıl içerisinde zor bir dönemden geçse de, İngilizlerin piyasaya olan ilgisi artarak devam ediyor. Ayrıntılar haberde...
İngiltere’de Kriptolara Harcanan Para 30 Milyar Sterlini Aştı
HABER GİRİŞ

Kripto paralarda önemli oynaklık kaydetmeye devam etse de, yeni veriler İngiliz vatandaşlarının sektöre giderek daha fazla fon aktardığını gösteriyor.

İngilizler şimdiye kadar kripto para birimlerine yatırım yapmak için yaklaşık 31.795 milyar sterlin harcadı. Yapılan araştırma her İngiliz’in kripto para birimleri için tahmini 473 sterlin harcadığını gösteriyor.

Dijital varlıklara harcanan miktar, Dünya Bankası’na göre bölgenin en son nüfus rakamları ile ortalama bir İngiliz’in kripto para birimlerine harcadığı miktarın çarpılmasıyla hesaplandı.

Bulgulara göre İngiliz nüfusunun yaklaşık yüzde 34’ü farklı kripto para birimlerine sahip durumda. Bitcoin bu payda yüzde 20 ile başı çekerken, onu yüzde 8 ile Ethereum ve yüzde 6 ile Dogecoin takip ediyor.

Erkekler Daha İlgili

Ülkede erkeklerin yüzde 41’inin dijital varlıklara sahip olması ve ortalama 767 sterlin harcama kaydetmesiyle kripto sahipliğinde bir cinsiyet dengesizliği kaydetmeye devam ediyor. Benzer şekilde, dijital varlıkları kullanarak yapılan harcamalarda da dengesizlik kaydediliyor ve kadınların yalnızca yüzde 27’si kripto cüzdanlarına ortalama 214 sterlin yatırım yapıyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto uzmanı olan Dr. Garrick Hileman, İngilizlerin teknolojiden daha fazla yararlanabilmesi için daha yapılacak çok iş olduğunu belirterek, dijital varlıkları ödeme yöntemi olarak kabul eden perakendeci havuzun hala küçük olduğunu söyledi. Perakende sektöründe kriptonun daha yaygın bir şekilde benimsenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Birleşik Krallık’ta artan kripto para birimi kullanımına rağmen, bölge düzenleyici bir perspektiften belirsizlikle karşı karşıya. Ülkedeki milletvekilleri, doğru düzenlemelerle bölgeyi küresel bir kripto merkezi haline getirmeye çalışıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın