Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Kripto Para ATM’leri Kapatılıyor

İngiltere’nin finansal düzenleyicisi FCA, kripto para ATM’lerinin kapatılmasına dair çağrıda bulundu. Ayrıntılar geliyor…
İngiltere’de Kripto Para ATM’leri Kapatılıyor
Yorum

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), ülkede faaliyet gösteren tüm kripto ATM’lerinin yasa dışı olduğunu belirterek, kapatılması gerektiğini bildirdi Kurumdan yapılan açıklamada, operatörlerin ATM hizmetleri sunmak ve kara para aklama düzenlemelerine uymak için FCA’ya kayıtlı olması gerektiğini ifade edildi.

Ülkede kayıtlı olarak faaliyet gösteren 27 kripto firmasının hiçbirinin ATM hizmetlerinin onaylanmadığının altı çizildi. Bu nedenle ülkedeki tüm kripto ATM’ler yasa dışı olarak tanımlanıyor. Coin ATM Radar verilerine göre, Birleşik Krallık’ta 81 Bitcoin ATM’si bulunuyor.

FCA açıklamasında, “Tüketicileri, kripto varlıkların düzenlenmemiş ve yüksek riskli olduğu konusunda düzenli olarak uyarıyoruz. Bu, işler ters giderse insanların herhangi bir korumaya sahip olma ihtimallerinin çok düşük olduğu anlamına geliyor. İnsanlar bu piyasaya yatırım yapmayı seçerlerse tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalı”. ifadelerini kullandı.

7 Mart itibariyle, 106 firmanın kripto hizmetleri sunmak için FCA’ya kayıt başvurusunda bulunduğu belirtildi. Bu firmalardan 56’sı başvurularını geri çekmiş ya da reddedilmiş durumdayken, 27’si ise onay sürecinde bulunuyor. Kalan 23 firma ise geçici onay ile faaliyetlerine devam ediyor.

İngiltere’nin düzenleyicisi, geçtiğimiz günlerde 2021 yılı boyunca yüzlerde kripto para şirketine dava açtığını duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu