Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere’de Kripto Düzenlemesinin Tartışılacağı Etkinlik Düzenleniyor

İngiltere'nin düzenleyicisi, kripto varlıklarının ihracı ve düzenleyici yükümlülüklerin tartışılacağı bir etkinlik düzenliyor.
İngiltere’de Kripto Düzenlemesinin Tartışılacağı Etkinlik Düzenleniyor
HABER GİRİŞ

İngiltere’nin düzenleyici kurumu olan Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto endüstrisinin gözetimini uzmanlar ve katılımcılarla tartışmak için bir iki gün sürecek bir CryptoSprint etkinliği düzenliyor.

Kripto topluluğundaki birçok kişi, Hazine’nin ilan edilen politikasına uygun olarak, Birleşik Krallık’ın daha kripto dostu olmasına yardımcı olacağını umuyor.

Kripto saklama sağlayıcısı Zodia’nın uyum sorumlusu Christopher Kiew-Smith, ilgili sektördeki uzmanları belirli bir şekilde düzenlemenin sonuçları hakkındaki soruları yanıtlamaya davet ediyor.

İngiltere merkezli cüzdan uygulaması Zumo’nun CEO’su Nick Jones, “CryptoSprint’ten umudumuz, düzenleyiciyi hükümetin ve endüstrinin hareket etmeye çalıştığı hıza kadar hızlandırma sürecinin başlangıcı olmasıdır” değerlendirmesini yaptı.

FCA Denetimlerini Sıkılaştırmıştı

FCA, 2020’de İngiltere’nin kara para aklamayı önleme ve terörizmin finansmanına karşı harekete geçti ve kripto şirketlerinin kaydolmasını gerektirdi. Geçici bir kayıt rejimi (TRR), başvuruları değerlendirilirken faaliyetlerine devam etmelerine izin verdi. Şu ana kadar 34 şirketin tam kaydı bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

CryptoSprint’te tüketicileri korumak için mevcut saklama düzenleyici çerçevesinde hangi boşlukların ele alınması gerektiği tartışılacak.

FCA ayrıca müşterilerin kripto varlıklarının mülkiyet haklarının nasıl kanıtlandığını ve korunduğunu da keşfedecek. Kurumun dikkate alacağı bir diğer konu, kripto varlıklarının ihracı ile ilgili bilgilerin yatırımcılara nasıl açıklanması gerektiği olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.