Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere’de Blockchain Tabanlı Fonlara İzin Çıktı

İngiltere'nin düzenleyici kurumu Finansal Davranış Otoritesi (FCA) belirli şartların sağlanması halinde tokenize fonlar sunulmasına izin verdi.
İngiltere’de Blockchain Tabanlı Fonlara İzin Çıktı
HABER GİRİŞ

İngiltere’de faaliyet gösteren Yatırım Derneği, ülkedeki yatırım yöneticilerinin, varlıkların blockchain teknolojisiyle desteklenen daha küçük tokenlara bölündüğü tokenleştirilmiş fonlar geliştirme iznini aldığını açıkladı.

Sektör savunucuları, fonların tokenleştirilmesi veya parçalara ayrılmasının, fon varlıklarının daha ucuz ve şeffaf bir şekilde ticaret yapmasına ve yatırımcıların daha geniş bir yelpazedeki varlıkları satın almasına olanak sağlayacağını belirtiyor.

Yatırım Derneği yaptığı açıklamada, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yetkilendirilen fonların, yatırımların ana varlıklara yapılması ve değerleme ve ödeme düzenlemelerinin değişmemesi koşuluyla tokenize fon sunma yönünde ilk adımları atabileceğini bildirdi.

Legal & General Investment Management CEO’su Michelle Scrimgeour, “Fon tokenizasyonu, daha fazla verimlilik ve likidite, gelişmiş risk yönetimi ve daha fazla özel portföy oluşturulmasını sağlayarak sektörümüzün işleyişinde devrim yaratma konusunda büyük bir potansiyele sahip” açıklamasında bulundu.

Scrimgeour, tokenize fon fırsatları yaratmak için FCA ve Britanya maliye bakanlığıyla birlikte çalışan bir çalışma grubunun başkanlığını yürütüyor. Çalışma grubunun diğer üyeleri arasında BlackRock, M&G ve Schroders yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

Blockchain bugüne kadar ağırlıklı olarak kripto paralar için kullanılmaktaydı. FCA’nın son onayı yeni bir kullanım alanının kapısını aralıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.