Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de Yalnızlara Özel Bakanlık Kuruldu!

İngiltere’de kurulan Yalnızlıktan Sorumlu Bakanlık, tüm dünyanın dikkatini çekti. İşte yapılan resmi açıklama ve bakanlığın amaçları;
İngiltere’de Yalnızlara Özel Bakanlık Kuruldu!

İngiltere Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre artık ülkede “yalnızlıktan sorumlu” bir bakanlık var. Birleşik Krallık’ın yeni Yalnızlık Bakanı ise Tacey Crouch! Peki, bakanlığın amaçları neler ya da bu fikrin çıkış noktası neresi?

İşin aslı söz konusu bakanlığın temelleri, Birleşik Krallık İşçi Partisi milletvekili Helen Joanne Cox tarafından atılmıştı. Bu noktada; Jo Cox’un 2016’da aşırı sağcı biri tarafından öldürüldüğü bilgisini de verelim. Başbakan Theresa May de yaptığı açıklamada; Jo Cox’un yalnızlık mevzusu üzerinde durduğunu ve kendisini yalnız insanların sorunlarını çözmeye adadığını belirtti.

Bakanlığın Cox’un çalışmalarını devam ettireceğini söyleyen May, sivil toplum örgütleriyle işbirliğine gidileceğini dile getirdi.

Birleşik Krallık İşçi Partisi milletvekili Helen Joanne Cox'un Çalışmaları Devam EtttirilecekYalnızlık Bakanı olarak atanan Muhafazakar Parti milletvekili Tracey Crouch ise Jo’nun anısına sahip çıkacaklarını belirtti. “Bu konu Jo’nun tutkuyla ilgilendiği bir meseleydi” diyen Crouch, yalnızlıktan ötürü acı çeken milyonlarca kişiye yardım etmek için uğraşacaklarını söyledi.

Zira 2017 yılında yayımlanan bir rapora göre İngiltere’de yalnızlıktan etkilenenlerinin sayısı 9 milyonu buluyor.

İngiltere'de Yalnızlıktan Etkilenenlerin Satısı 9 Milyonİlaveten; yalnızlığın günde 15 sigara içmek kadar kötü olduğunu ortaya koyan bir araştırma daha yayınlanmıştı.

NHS’nin bakım biriminin yöneticilerinden Prof. Jane Cummings, soğuk hava ve yalnızlığın kış aylarında öldürücü olabileceğini belirtmişti.

Prof. Jane Cummings Soğuk Hava ve Yalnızlık Öldürücü OlabilirTüm bunlara ek olarak; Birleşik Krallık’ta 75 yaşından büyük olan nüfusun yarısı olan 2 milyon kişilik grubunun yalnız yaşadığı düşünülüyor.

Öyle ki bazılarının günlerce bazen de haftalarca kimseyle sosyal temas kurmadan yaşadığı öne sürülüyor. Neticede; yeni kurulan Yalnızlıktan Sorumlu Bakanlık tüm bu problemlerin üstesinden gelmek için çalışacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum