Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de 16 Yıldır Volvo XC90 İçerisinde Hiç Kimse Ölmedi!

İngiltere'de yapılan araştırma sonucunda Volvo'nun XC90 SUV modeli en güvenli araç konumunda!
İngiltere’de 16 Yıldır Volvo XC90 İçerisinde Hiç Kimse Ölmedi!

İsmi telafuz edildiğinden bile akla gelen sağlamlığı olur. O da kısaca Volvo’dur. Güvenlik konusunu kesinlikle es geçmeyen firmaların başında gelmektedir. Volvo’da kategori farketmeksizin araçları, maksimum derecede sürücü ve yolcuları, kendi özel kafesinde korumak için şekillendiriliyor. Bir ara o çok konuşulan “neden araçlarınızın kalıbı hep aynı ve klasik” soruna verilen cevapta “İsveç çeliğini bu kadar bükebiliyoruz” ile şirket sahibinden karşılık gelmişti.

Thatcham‘in İngiltere için yaptığı bir araştırmada 16 yıl önce Volvo’nun P2 platformunda yollara çıkarılan SUV modeli XC90 içerisinde ölen kişi olmamış. Haliyle bu da 4X4 modeli insanların gözünde en güvenli araç olarak gözüküyor.

Sunulan kaza öncesi tespit mekanizmasının çok iyi işlediği söylendi.

Ncap testlerinde SUV’u için tam güvenlik protokolü uygulayan Volvo, bölgesel çarpışma kısımlarında yolcu ve sürücüsünü en iyi şekilde korumuştu. Ürünlerinin kaporta aksamlarına verilecek eğimi bile hesaplayarak, yaya güvenliğini es geçmeyen bir üretici hakkında konuşuyoruz.

16 yılda gerçekleşen XC90 kazalarında neden insanların ölmediği konusunda da; otomatik çarpışma algılama ve acil frenleme desteklerinin bunu yüksek oranda engellediği söylendi.

Volvo 2008 yılında 2020 yılından sonra kimse ölmeyecek demişti!

Yaptıkları sözlerini doğrular nitelikte. Kafes sağlamlığının destekçileri olan güvenlik paketleri, fabrika testleri dışında normal vatandaş kullanımlarında da farkları görülmüş. 10 sene önce söylediği söze karşı aslında bunlar hiç şaşırtıcı değil. 2. nesliyle yollarda gördüğümüz XC90‘da anladığımız kadarıyla önümüzdeki 2 sene içerisinde farklı kaza önleyici sistemler görebiliriz.

Bana kalırsa bu kısım otonom sürüş teknolojisine bağlı olacak. Geçtiğimiz haftalarda Uber’in kazasında XC90 rol alsa da neden kaynaklandığı henüz netlik kazanmadı. En nihayetinde sadece araç kısmı Volvo! Otonom donanım kısımları Uber‘e ait bir sistemi barındırıyor. İsveçli markanın sadece SUV değil, sedan – wagon tüm sınıflarda aynı karakterde olduğunu düşünüyorum.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum