Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Vergileri Düşürdü: Milyarlar İnsanların Cebine Kalacak

İngiltere Maliye Bakanı, ülkedeki insanların cebine daha fazla para girmesi için dev vergi indirimleri açıkladı. Akaryakıt dahil birçok alanda düzenleme yapıldı.
İngiltere Vergileri Düşürdü: Milyarlar İnsanların Cebine Kalacak
Yorum

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, bugün yaptığı açıklamada akaryakıt vergilerinde acil indirime gidileceğini duyurdu. Sunak’ın indirim açıklaması, hükümetin yaşam maliyeti kriziyle mücadele çabalarından biri olarak geldi.

Kaldı ki bugün açıklanan veriler de İngiltere’de enflasyonun yüzde 6,2 ile 30 yılın zirvesine çıktığını gösterdi. Veriler üzerine görüş bildiren bir uzman da hükümetin, birçok kişinin mali zorluğa düşmesini önlemek için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Sunak İnsanları Desteklemek için Tarihi Vergi İndirimleri Duyurdu

Sunak, akaryakıt vergisinin bu gece itibarıyla 12 ay boyunca litre başına 5 peni düşürüleceğini duyurdu. Vergi indiriminin 2,4 milyar sterlin değerinde olacağını söyledi.

Bu, tüm yakıt vergi oranlarında şimdiye kadarki en büyük indirim olarak gösterilirken tek arabalı bir ailenin artık ortalama 100 sterlin tasarruf edeceği anlamına geldi. Rishi Sunak, aynı zamanda Ulusal Sigorta başlangıç eşiklerinin Temmuz ayından itibaren 12,570 sterline yükseleceğini açıkladı.

Bu da Birleşik Krallık’taki çalışkan insanların kişisel vergileri ödemeye başlamadan önce kazandıklarının daha fazlasını tutacağı anlamına geldi. 6 milyar sterlini aşan indirim, tipik bir çalışanın Temmuz ayından itibaren yılda 330 sterlinin üzerinde tasarruf etmesiyle yaklaşık 30 milyon çalışana fayda sağlayacak.

Hükümetin açıklamasına göre bu, İngiltere’nin şu anda dünyadaki en cömert vergi eşiklerinden bazılarına sahip olduğu anlamına geliyor. İnsanların kazandıklarından daha fazlasını elinde tutmasına izin vermek için temel gelir vergisi oranının 2024’te düşürüleceği aktarıldı.

Şansölye Rishi Sunak; “Bu açıklama, Birleşik Krallık’taki insanların cebine milyarlar yatırıyor ve çeyrek yüzyıldan fazla bir süredir kişisel vergilerde en büyük net indirimi sunuyor” diyerek şöyle devam etti:

“Rusya’ya karşı eylemlerimiz gibi bunu da güçlü ekonomimiz ve pandemi sonrasında maliyemizi yeniden inşa etmek için vermek zorunda kaldığım zor ama sorumlu kararlar sayesinde başardım.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu