Yatırım yapmaya başla!

İngiltere 1 Milyon Küçük İşletmeye %100 Devlet Destekli Krediyi Değerlendiriyor

18 bini aşkın can kaybıyla koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkeler arasında gelen İngiltere küçük işletmeler için tam devlet destek garantili kredileri değerlendiriyor.
İngiltere 1 Milyon Küçük İşletmeye %100 Devlet Destekli Krediyi Değerlendiriyor

Covid-19 nedeniyle 18 bin 738 can kaybının yaşandığı İngiltere’de toplam vaka sayısı 140 bine dayandı. Johns Hopkins Üniversitesi’nin açıkladığı istatistiklere göre İngiltere vaka sayısında 6. sırada yer alıyor. Ulusal Sağlık Servisi, hayatını kaybedenlerin yaşlarının 31 – 100 arasında olduğunu açıkladı. 37 – 92 yaşları arasında 16 hastanın herhangi bir kronik hastalığı olmadığına dikkat çekildi.

Sağlık Bakanı Matt Hancock, salgının yayılmasını önlemek için alınan tedbirlerin ekonomiye darbe vurmaya devam etmesine rağmen, kısıtlamaların bir süre daha devam edeceğini söyledi.

Halkı güvende tutmanın en öncelikleri arasında yer aldığını ifade eden Hancock, ekonomik baskıları anladığını, ancak ikinci bir dalganın daha fazla zarar vereceği için sosyal mesafe kısıtlamalarının devam edeceğini vurguladı.

Maliye Bakanı Rishi Sunak ise salgının yarattığı ekonomik hasardan en çok etkilenen kesim olan küçük işletmeler için kredi desteğini değerlendirdi.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, küçük işletmeler için %100 devlet garantili kredi desteğinin değerlendirildiğini belirtti.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak1 milyondan fazla küçük işletmeye %100 devlet garantisiyle kredi vermeye hazırlanıyor. Söz konusu kredilerin 25 bin sterline kadar olacağı belirtilirken, bankaların çekimserliğine dikkat çekiliyor. Bakan Sunak, hükümetin işletmelere kredi veren bankalara %100 garanti vermesi gerektiğini söyledi.

Daha öncesinde küçük ve orta ölçekli şirketlere %80 devlet garantisiyle kredi desteği sağlanmıştı. Ancak şimdi bunun daha da genişletilmesi üzerine tartışılıyor.  Son açıklanan rakamlar, bankaların verdiği kredilerin bir önceki haftaya kıyasla iki katına çıktığını ortaya koydu.

Sağlık Bakanı Matt Hancock, koronavirüs aşısının bulunması durumunda İngilizlerin ilk yararlanan kişilerden olacağına dair söz verdi.
İngiltere Koronavirüs Son Durum
Kaynak: Worldometer

Hepimizin bildiği üzere Birleşik Krallık Covid-19 pandemisiyle mücadelede sınıfta kaldı. Geçen haftalarda Türkiye’den tıbbi yardım isteyen İngiltere, bir kez daha kapımızı çaldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın teslimatı onaylamasının ardından İngiltere’ye 84 tonluk ikinci yardım sevkiyatı gerçekleşti.

Sağlık Bakanı Hancock, İngiltere şirketlerinin aşı çalışmalarına odaklandığını ve İngiliz yapımı bir aşının bulunması durumunda öncelikle ülke içinde dağıtımının yapılacağını belirtti. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda mücadelede en ön saflarda olan sağlık çalışanlarına minnetini sunan Hancock, vatandaşlara da evde kaldıkları için teşekkür etti.

Bu arada The Telegraph’da yer alan habere göre Oxford Üniversitesi insanlar üzerine aşı denemelerine başladı. Oxford Aşı Grubu Müdürü Profesör Andrew Pollard, iki gönüllü insan üzerinde deneme yapıldığını söyledi.

Virüs hakkında çok az şey bilindiği için çalışmaların son derece dikkatli bir şekilde yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Oxford Aşı Grubu Müdürü Profesör Andrew Pollard Aşı AçıklamasıCoronavirüs hakkında yeterince bilgi olmadığı için ne kadar doz kullanılacağı konusunda da temkinli davranılması gerektiğini ifade eden Pollard, aşı çalışmasının aylar sürebileceğini dile getirdi. Şu ana kadar iki gönüllü üzerinde yapılan çalışmalarda birine Covid-19 aşısının, diğerine menenjit aşısının enjekte edildiği söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum