Paylaşım
in G+

Görebileceğiniz En Temiz 1997 Model Klasik Aston Martin Vantage Satışta!


 

İngiltere'den gelen bir haberde 1997 model Aston Martin Vantage'nin satıldığını duyduk. Astronomik fiyatlı bu otomobil beklediğimizden daha temiz!

Karşımızda yeniden değeri zor ölçülecek bir otomobil çıkıyor. Bu sefer ki adres İngiltere’den. Ve işin içinde Aston Martin var! Korunması zor olan bu tip arabaların eksik kısımları binlerce dolara mal olabiliyor. Ancak sonuçta sevinen taraf yine sahibi oluyor. Sizlere birçok kere bir yerlerde kalmış veya özellikle bırakılmış araçlardan haberdar ettik. En bombası ise 1992’de sıfır arabalarla terk edilen Subaru bayisidir.

İkinci el satışların en uçuk fiyatlılarında şimdi ki konuğumuz İngiliz asaleti Vantage. Coventyr’de satışa çıkan Vantage’in her bir noktasının temizliğine şaşırabilirsiniz. 1997 model olan bu enfes spor otomobil 21 senede hiç kilometre yapmamış diyebiliriz. Bakalım anlattıklarımızı bir araya topladığımızda ne kadar fiyat istemişler!

Yeni Aston Martin Vantage‘ye bakınca tasarımların hangi boyutlara geldiği daha net anlaşılıyor.

Onun bir Aston olduğunu, değişmeyen ancak alanı genişletilen ızgarasından anlayabiliyoruz.

Siyah renginin canlılığını kaybetmediğini görüyoruz.
21 seneye rağmen gayet iyi korunmuş.

Gerçek bir lüks coupe profili, arka kısımda ayrı duran stop farlara uzanıyor.

Açık tip difüzöre ince egzoz uçları verilmiş.

İç mekana geçişimizle resmen temizliği suratımıza vuruyor.

Ceviz kaplamaların ağır duruşu ve ekranda yazan 8663 mil (13.942 km) Vantage’in fiyatına bizleri yavaş yavaş yaklaştırıyor.

Sahibi arabanın sıfır kokusunun durduğunu iddia ediyor.
Deri koltukların temiz ve gergin duruşunu görünce ihtimal veriyoruz.

Geldik büyük hacim seven İngilizlerin klasik Vantage’ye koyduğu motora.

5.3L hacimli bu motor, 550 beygir güçle beraber 746 nm tork gibi inanılmaz bir ivme değeri sunuyor.

Yaşına aldanmayın! Vantage o yıllarda bile 4.6 sn’de 0’dan 100 km hıza çıkabiliyormuş.

Detaylarından bahsettikten sonra herkesin sahip olması mümkün olmayan bu arabanın fiyatını sizlere verelim. Tam 224.800 $!

Evet almak isterseniz TL cinsinden vergisiz 831 bin TL‘yi alan kişi gözden çıkartacak. Genellikle bu tip arabaların alıcısı koleksiyonerler oluyor. Sadece 10 km’deki Nissan Skyline R34‘ü alan kişi gibi.

Şarap gibi yıllanmış bu şekildeki arabaların fiyatlarına bakınca almak gerçekten zor olsa gerek. Kimine göre fiyatı zor gelebilir ancak bana göre daha zoru bu kadar temiz saklayabilmek ve koruyabilmek. Peki sizin bu sınıfta bir arabanız olsa ne kadar fiyat isterdiniz?

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı