Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de Perakende Satışlar Eylül’de Artış Yerine %0,2 Düştü

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS), Eylül 2021 dönemine ilişkin perakende satış verilerini açıkladı.
İngiltere’de Perakende Satışlar Eylül’de Artış Yerine %0,2 Düştü

Bugün yayımlanan rapora göre perakende satışlar, Eylül’de yüzde 0,2 düştü. Beklenti yüzde 0,5 artış yönündeydi.

Ağustos’ta perakende satış hacimleri art arda dördüncü ayda düşüş kaydederek yüzde 0,9 gerilemişti. Rakam yüzde 0,5 artış yönündeki beklentileri yanıltmıştı.

Yıllık bazda da perakende satışlar beklentilerden kötü düştü.
İngiltere Perakende Satışlar Eylül Düştü
KAYNAK: ONS

Eylül’de yüzde 0,4 düşüş beklentisi yerine yüzde 1,3 düşüş kaydedildi. Çekirdek perakende satışlarda da tablo aynı oldu. Yıllık bazda beklenti yüzde 1,7 düşüşe işaret ederken yüzde 2,6 düşüş oldu. Aylık bazda da yüzde 0,2 artış yerine yüzde 0,6 düşüş oldu.

Aylık bazda değişimde mobilya ve aydınlatma mağazaları gibi ev eşyası mağazalarının (yüzde -9,3) ve spor malzemeleri mağazaları gibi diğer gıda dışı mağazaların (yüzde -1,7) satışlarında düşüş görüldü. Buna karşılık, otomotiv yakıtı satışları yüzde 2,9 ve gıda satışları yüzde 0,6 arttı.

2021 yazında COVID-19 kısıtlamalarının gevşetilmesine rağmen mağaza içi perakende satışlar baskı altında kalmaya devam etti.

İnternet üzerinden perakende satışların oranı Ağustos’taki yüzde 27,9’dan Eylül 2021’de yüzde 28,1‘e yükseldi. Bu, pandemi öncesi Şubat 2020’deki yüzde 19,7’den önemli ölçüde daha yüksek geldi. Perakende satışlar, koronavirüs pandemisi öncesi Şubat 2020 seviyelerinden yüzde 4,2 daha yüksekti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum