Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Merkez Bankası Dijital Paraları Değerlendirmeye Başladı

Maliye bakanı dijital paraların potansiyelini değerlendirmeye aldıklarını söyledi.
İngiltere Merkez Bankası Dijital Paraları Değerlendirmeye Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paraların değerlendiği dönemde ülkelerin merkez bankaları kendi dijital para birimleri üzerinde çalışmalar yürütüyor. İngiltere’nin düzenleyici kurumunun da dijital para üzerinde çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

Ülkenin Maliye Bakanı Rishi Sunak, dijital varlıkların uygulanması ve potansiyeli hakkındaki görüşlerini paylaştı. Sunak kripto para birimleri ve sabit paralar için güvenli destek sağlanması için öncü reformlar gerektiğini söyledi.

İngiltere Yeni Adımlar Atmaya Hazırlanıyor

İngiltere Yeni Adımlar Atmaya Hazırlanıyor

Şansölyeye göre, Avrupa Birliği ile Büyük Britanya arasındaki Brexit konusundaki tartışmalar nedeniyle, bu durum Birleşik Krallık’ı kripto para varlıklarının geliştirilmesinde bağımsız adımlar atmaya zorlayabilir.

Sunak, AB ile imzalanan anlaşmanın amacının aynı zamanda finansal hizmetlerin denkliği konusunda kapsamlı bir dizi karşılıklı çözüme ulaşmak olduğunu belirtti. Maliye Bakanı, İngiltere’nin bundan sonra da ilerlemeye devam edeceğini ve devlet politikasının çıkarları doğrultusunda küresel mali zorluklara karşı işbirliği yapmaya hazır olduğunu söyledi.

AB’nin Brexit müzakerelerini reddetmesini değerlendiren Sunak, bundan sonrasını daha iyi yapmak adına özgür olacaklarını ve bu şanstan tam anlamıyla yararlanmak istediklerini ifade etti.

Sunak, İngiltere Merkez Bankası’nın kripto para birimlerini analiz etmek için sürekli olarak reformları değerlendirdiğini ve yeni teknolojilerin gücüne inandığını ifade etti.

Hükümetin nakde erişimi koruduğunu belirten Sunak, Birleşik Krallık vatandaşlarının finansal işlemlerini kolaylaştırmak için yeni yasaları takip ettiklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%