Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Merkez Bankası CBDC Araştırmasında Teknoloji Devlerine Danışacak

Google, Amazon, PayPal ve ConsenSys'den uzmanlar, CBDC araştırmasında İngiltere merkez bankasına yardımcı olacak.
İngiltere Merkez Bankası CBDC Araştırmasında Teknoloji Devlerine Danışacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Ülkelerin düzenleyici kurumları dijital para birimleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Birleşik Krallık merkez bankası, kendisine yardımcı olacak uzun bir bankacılık ve fintech uzmanları listesi seçerek merkez bankası dijital para birimi (CBDC) araştırmasını hızlandırıyor.

Banka, CBDC Katılım ve Teknoloji Forumlarına üyeliğini duyurdu. Bu şirketler arasında Google, Mastercard, Consensys ve hatta Spotify dahil olmak üzere teknoloji ve finans alanında bazı büyük isimler yer alıyor.

Duyuru, merkez bankasının CBDC planlarını ciddiye aldığını gösteriyor. Katılım Forumu, banka ve Hazine’nin bir CBDC tasarlama, uygulama ve çalıştırmanın pratik zorluklarını anlamalarına yardımcı olacak sanayi, sivil toplum ve akademiden üst düzey paydaşları içeriyor.

Teknoloji Forumu Amazon Web Services, MasterCard, Visa, Stripe, IMB, R3 ve müzik akışı platformu Spotify’dan yöneticiler ve ödeme uzmanlarını içerir. Bununla beraber PayPal, Google ve ConsenSys’den uzmanlar çalışmada yer alacak.

İngiltere Merkez Bankası, Kasım 2020’de CBDC’leri geçici olarak araştırmaya başladı. Nisan ayında merkez bankası , CBDC araştırma ve geliştirme ile ilgili açık pozisyonların bir listesini yayınlamıştı.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey , Mayıs ayında kripto para ticaretinin riskleri hakkında uyarıda bulunarak, yatırımcılara yalnızca tüm paralarını kaybetmeye hazırsalar alım yapmalarını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%