Yatırım yapmaya başla!

İngiltere Maliye Bakanı Brexit Hakkında Birkaç Hafta Öncesine Kıyasla Çok Daha İyimser!

Birleşik Krallık Maliye Bakanı Philip Hammond Brexit hakkında; “birkaç hafta öncekine kıyasla daha iyimser hissediyorum” dedi. İşte detaylar;
İngiltere Maliye Bakanı Brexit Hakkında Birkaç Hafta Öncesine Kıyasla Çok Daha İyimser!

Birleşik Krallık Maliye Bakanı Philip Hammond, Brexit’le alakalı olarak birkaç hafta öncesine kıyasla daha iyimser hissettiğini söyledi. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasına yalnızca 6 ay kalmışken, Brexit müzakerelerinin temposu hızlandı ve yaşanan gelişmeler üzerine Maliye Bakanı Philip Hammond birkaç hafta öncesine kıyasla bugün daha iyimser olduğunu kaydetti.

“Geçtiğimiz hafta boyunca, sürecin hızında çok belirgin bir adım atıldı. Avrupa Komisyonu şimdi açıkça devreye giriyor, ortada bir aciliyet duygusu ve her iki tarafın da bu çetrefilli problemleri çözmeye çalıştığına dair bir algı var” diyen Hammond, açıklamalarıyla dikkat çekti.

Yine de Hammond, sorunların dallı budaklı oluşunun ortadan kalktığına dair herhangi bir algı yaratmak istemediği bilgisini vermeyi ihmal etmedi.

Philip Hammond Brexit YorumuVe bu noktadaki görüşünü; “aramızda hala bazı zorlu farklılıklar var ama çözmeye çalıştığımız bu ortak sorunlar üzerinde beraber çalıştığımıza dair daha açık bir his var” sözleriyle ifade etti. İlgili haberde Brexit müzakerecilerinin Kuzey İrlanda ve İrlanda sınır meselesini Pazartesi gününe kadar çözmeye çalışacakları bilgilerine de yer verildi.

Amacın İngiltere’nin AB’den ayrılmasının Kuzey İrlanda ile İrlanda arasında sert bir sınır çizmemesi olduğu hatırlatıldı.

Brexit İrlanda ile Kuzey İrlanda Sınır Meselesi Her şeyin yolunda gitmesi durumunda, Başbakan Theresa May ile diğer 27 AB liderinin Çarşamba günü geri çekilme anlaşmasını bitirmeye hazır olacağı ve bunu parlamentolarına götürecekleri söylendi. Hammond da bugünkü açıklamasında , Çarşamba ve Perşembe günü Brüksel’de gerçekleşecek Avrupa zirvesinin ardından çekilme anlaşmasının gelecek hafta sonuna kadar hazır olmasını beklediğini bildirdi.

İngiltere Maliye Bakanı ayrıca Avrupa devlet başkanlarının sürece devam etme konusunda önemli ilerlemeler yaşandığını kabul etmeleri gerektiğini dile getirdi.

İngiltere Maliye Bakanı Brexit ile İlgili İyimser Bunun yanında; Ekim ayında bir anlaşmaya varamasalar da herkesin Kasım’da yeniden bir araya gelmek için yeterli çaba gösterildiğini anlayacaklarını vurguladı.

Konuşmasını da şöyle tamamladı: “Bugün birkaç hafta öncesine göre çok daha iyimser olduğumu söyleyebilirim çünkü diğer tarafın bizimle hiç ilgilenmediği ve bizim aciliyet duygumuzu paylaşmadığı için şikayet ediyorduk. İşte bu duygu gitti. Şimdi diğer tarafın bunu ileriye doğru hareket ettirmeye çalıştığı kesinlikle açıktır.”

IMF’nin Avrupa direktörü Poul Thomsen da Hammond’un yorumlarını takdir ederek Brüksel ile Londra’nın Brexit anlaşmasına varmak için ortak bir eğiliminin olduğunu söyledi. “Eğer durum buysa, bu iyi haber” diyen IMF direktörü, Uluslararası Para Fonu’nun Brexit oylarının belirsizliği ve mevcut ticaret düzenlemelerine getireceği zorluklarla alakalı endişelendiğini de aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum