Yatırım yapmaya başla!

Kredi Kartı Yasağı İngiltere’de 800 Bin Kişinin Kumar Oynamasını Engelleyecek

Açıklanan yeni yasakla İngiltere’deki binlerce kişinin kumar oynaması engellenecek. İşte detaylar;
Kredi Kartı Yasağı İngiltere’de 800 Bin Kişinin Kumar Oynamasını Engelleyecek

Birleşik Krallık Kumar Komisyonu, İngiltere’deki tüketicilerin kumar oynamak için kredi kartlarını kullanmalarına yönelik yeni bir yasak açıkladı. 14 Nisan’da yürürlüğe girecek olan yasak, komisyonun online kumar değerlendirmesi ve hükümet tarafından yapılan incelemelerin ardından geldi.

Ayrıca Ağustos ve Kasım 2019 arasında bir halk müzakeresi de yapılmıştı. İlgili haberlerde Büyük Britanya’da kumar oynayan 24 milyon yetişkinin 10.5 milyonunun online kumar oynadığı bilgisine yer verilirken UK Finance, 800.000 tüketicinin kumar oynamak için kredi kartı kullandığını tahmin ediyor.

Kumar Komisyonu tarafından yapılan ayrı araştırmalar da kumar oynamak için kredi kartı kullanan çevrimiçi kumarbazların %22’sinin sorunlu kumarbazlar olarak sınıflandırıldığını gösteriyor.

Kumar Komisyonu İngiltere Online Kumar Yasak Tüm çevrimiçi ve çevrimdışı kumar ürünleri için geçerli olacak yasak, kaynaklara göre savunmasız insanlara önemli bir ek koruma katmanı sağlayacak. Kumar Komisyonu Başkanı Neil McArthur yasağa ilişkin açıklamasında şu sözlerle görüş bildirdi:

“Kredi kartıyla kumar oynamak ciddi maddi zarara yol açabilir. Bugün açıkladığımız yasağın, tüketicilere sahip olmadıkları para ile kumar oynamaktan gelebilecek zarar risklerini en aza indirmesi gerekiyor.” Kredi kartı kullanan çevrimiçi kumarbazların %22’sinin sorunlu kumarbazlar olduğunu gösteren araştırmalara değinen McArthur, kredi kartı kullanılabilirliği nedeniyle on binlerce sterlin değerinde borç birikimi yapan tüketicilerin olduğunu da ekledi.

Aynı zamanda kredi kartlarından alınan ücretlerin durumu daha da kötüleştirebileceğine dair kanıtların olduğunu söyledi.

İngiltere Online Kumar Kredi Kartı Yasağı Bazı tüketicilerin uygun oldukları için kredi kartı kullandığını anlamasına rağmen kredi kartı kullanımının devam etmesine izin vermenin başkalarına zarar verme riskinin çok yüksek olduğunu aktardı.

“Bu değişikliğin kredi kartlarını sorumlu bir şekilde kullanan tüketicileri rahatsız edeceğini biliyoruz, ancak diğer tüketicilere zarar verme riskini azaltmanın bu işlemin yapılması gerektiği anlamına geldiği konusunda memnunuz. Ancak yasağı değerlendireceğiz ve tüketiciler için istenmeyen herhangi bir durumu yakından izleyeceğiz.”

McArthur, kumar zararını azaltması muhtemel olsa da kredi kartlarının yasaklanmasına başka çabaların eşlik etmesi gerektiği konusunda uyardı.

Kültür Bakanı Helen Whately şunları söyledi: “Milyonlar sorumlu bir şekilde kumar oynasa da, kumar bağımlılığıyla hayatları altüst olan insanlarla da tanıştım. Sahip olmadıkları para ile bahis yapan tüketicilerin verdiği zarara dair açık kanıtlar var, bu yüzden onları korumak için kararlı davranmamız kesinlikle doğru.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum