Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Hükümeti Kullanıcıları Yanlış Yönlendiren Kripto Reklamları Kısıtlayacak

Kripto kullanımının yaygınlaştığı ada ülkesi, sektörle ilgili reklamlara yeni düzenlemeler getiriyor. Detaylar haberde…
İngiltere Hükümeti Kullanıcıları Yanlış Yönlendiren Kripto Reklamları Kısıtlayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere hükümetinden yapılan açıklamada, kripto para reklamlarına dair kuralların yeniden düzenleneceği bildirildi. Açıklamada, bununla ilgili kuralları ve diğer finansal varlıklarla uyumlu hale getirmek için güçlendirme yapılmasının planlandığı belirtildi.

Yapılacak düzenleme ile kripto varlıkların, hisse senetleri ve sigorta ürünleri gibi diğer finansal promosyonların tutulduğu aynı yüksek standartlara uygun olarak FCA kurallarına tabi olacağı belirtildi.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, Kripto varlıkların, insanlara yatırım yapmak için yeni yollar sunduğunu ancak tüketicilerin yanıltıcı bilgilere karşı korunması gerektiğini ifade etti. Sunak tüketicilerin korunmasını sağlarken aynı zamanda kripto varlık piyasasının yeniliğini de desteklediklerini kaydetti.

Hükümet, kripto varlıklardaki yeniliği ve daha verimli bir ödeme aracı olarak potansiyel faydalarını kabul ediyor. FCA tarafından yapılan bir araştırma, kripto ürünlerinin yanıltıcı reklamlarının tüketiciye zarar verme potansiyeline dikkat çekiyor.

Hazine, önerilen mevzuatın, Mali Davranış Otoritesine (FCA) kripto pazarını daha etkili bir şekilde düzenleme gücü sağlayacağını bildirdi.

Hükümetin bu tür reklamları düzenlemesinin, tüketicilerin zarar görme risklerini azaltacağı belirtiliyor. FCA ayrıca kripto varlıklara uygulanacak önerilen finansal promosyon kuralları hakkında danışmanlık sağlayacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%