Yatırım yapmaya başla!

İngiltere Konut Piyasası 2016’dan Bu Yana İlk Kez İyileşme Belirtileri Gösterdi

RICS, İngiltere konut piyasasının neredeyse üç yıldır ilk kez iyileşme işaretleri gösterdiğini açıkladı. Detaylar aşağıda;
İngiltere Konut Piyasası 2016’dan Bu Yana İlk Kez İyileşme Belirtileri Gösterdi

Kraliyet Yeminli Sendika Kurumu (RICS), İngiltere konut piyasasının iki yıldan fazla süredir ilk kez iyileşme belirtileri gösterdiğini açıkladı.

Daha fazla insanın mülklerini satışa çıkarmasıyla piyasanın istikrar kazanmaya başladığına dair işaretler olduğunu savunan RICS’in yorumları, güvenin arttığının sinyallerini verdi. Nitekim piyasa, Avrupa Birliği referandumunun ardından olumsuzluklar sergilemiş, Londra ve Güney Doğu İngiltere gibi bazı bölgelerde fiyatlarda düşüş yaşanmıştı.

Ne var ki düşük faiz oranları ve mevcut konutların düşük arzı, konut fiyatlarının balıklama dalmamasına yardım etmişti.

 İngiltere Konut Piyasa 2016 Düştü RICS’in son çalışmasında konut piyasasında iyileşme belirtileri gördüğünü bildirmesi de iyimserliği artırdı. Haziran ayında ülke genelindeki alıcı taleplerinde yüzde 10’luk bir artışa tanık olan RICSİ en son aydan aya yükselişi Kasım 2016’da görmüştü.

Organizasyon, üyelerinin yüzde 10’unun Kasım 2016’dan bu yana ilk kez yeni alıcıların ilgisinde bir artış gördüğünü duyurdu. Yeni anlaşmaya varılmış satışların sayısının da 10 aydır ilk kez arttığını aktardı. Araştırmacılar, satışların önümüzdeki üç ay boyunca ve yıl içinde artmasını beklediklerini belirtti.

Ankete katılanların çoğu Londra’da yeni inşa edilen evlerin eski mülklere kıyasla yüzde 5 ila 10 arasında daha yüksek satış yaptığını dile getirdi.

RICS İngiltere Konut Pi yasa İyileşmeYine de emlakçıların defterlerindeki stok seviyelerinin hala rekor düşük seviyelerde olduğunu aktardı. Londra, Güney Doğu ve İngiltere’nin doğusu hariç, ülkenin tüm bölgelerinde konut fiyatlarının arttığı kaydedildi. RICS’in baş ekonomisti Simon Rubinsohn, son verilerin pazarın sakinleştiğine dair daha fazla kanıt sunduğunu ancak bunun ileriye yönelik daha aktif bir pazar umudunu fazla körüklemediğini vurguladı. Bununla birlikte mülk uzmanları iyimserliğin kısa ömürlü olabileceği konusunda uyarı yaptı.

Mortgage Advice Bureau’dan James Chidgey; “Açıkçası, seçenek eksikliği motive olmuş alıcıları engelliyor ve isteğe bağlı müşterilerin pazara girmesinin önüne geçiyor, bu nedenle mevcut durum karşısında arzdaki artış birçok kişi tarafından hoş karşılanacaktır. Bununla birlikte, Haziran ayında gözlemlenen hareketler mütevazı ve ilk günlerinde. Pazarın gerçekten tehlikeyi atlattığını söylemeden önce bu trendin önümüzdeki aylarda devam edip etmeyeceğini görmemiz gerekecek.” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum