Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de İşsizlik Ağustos-Ekim Döneminde %4,2’ye Düştü

İngiltere’nin beklenen verilerinden işgücü istatistikleri yayımlandı.
İngiltere’de İşsizlik Ağustos-Ekim Döneminde %4,2’ye Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) son işgücü verilerini yayımladı. Buna göre İngiltere’de işsizlik Ekim’e kadar olan üç ayda yüzde 4,2’ye geriledi. Beklenti de yüzde 4,2’ye düşüş yönündeydi.

Eylül’e kadar olan üç ayda yüzde 4,3’e düşmüştü. Bu Temmuz 2020’ye kadar üç aydan bu yana en düşük oranı işaretlese de yüzde 4,4’lük beklentilerin altında kalmıştı.

İngiltere’de işsizlik oranı, Haziran 2020’ye kadar olan üç aydan bu yana en düşük seviyeye geriledi.
İngiltere İşsizlik Ağustos Ekim
KAYNAK: ONS

İşsizlik oranı, 2013 yılının sonundan Aralık 2019 ile Şubat 2020 arasında koronavirüs (COVID19) pandemisinin başlangıcına kadar genel olarak düşüyordu. O zamandan beri arttı ancak 2020’nin sonundan beri düştü.

İşsizlikteki çeyreklik düşüşte 12 aya kadar işsiz kalanlar etkili oldu. Bunların 6 aya kadar işsiz olanları pandemi öncesi seviyelerin biraz altına düşerken 6 ila 12 ay arasında işsiz olanlar 2021’in başlarında ulaşılan zirveden düşmeye devam etti.

Bu arada, uzun vadeli işsizlik, Mayıs-Temmuz 2020’den bu yana ilk üç aylık düşüşü gördü. Bu arada Birleşik Krallık’ta istihdam edilen kişi sayısı, Ekim 2021’e kadar olan üç ayda, 228 bin olan piyasa beklentilerinin altında, çeyreklik bazda 149 bin artarak 32.506 milyona yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu