Yatırım yapmaya başla!

İngiltere İnternet İçeriğini Düzenlemek için Yeni Önerisini Açıkladı

İngiltere, internet içeriğini düzenlemek için hazırladığı önerisini sundu. Detaylar aşağıda;
İngiltere İnternet İçeriğini Düzenlemek için Yeni Önerisini Açıkladı

İngiltere bugün kullanıcılarını zararlı içerikten koruyamadıkları takdirde sosyal medya şirketleri ve teknoloji firmaları için yaptırımları uygulayacak yeni online güvenlik yasaları önerdi. Özellikle de gençler arasındaki zararlı materyallere kolay erişim dünya çapında artan endişelere neden olmuş ve 14 yaşındaki kız öğrenci Molly Russell’ın ölümüyle İngiltere’de daha çok öne çıkmıştı.

Keza Molly Russell, ebeveynlerinin söylediğine göre sosyal medyada depresyon ve intihar üzerine gördüğü online içeriklerin ardından yaşamına son vermişti. Tüm bunların yanında dünya çapındaki birçok hükümet de sosyal medya platformlarındaki içeriği nasıl daha iyi kontrol edebilecekleri konusunda suçlanıyordu.

Küresel kaygılar son zamanlarda Yeni Zelanda’daki cami saldırılarının Facebook platformlarından birinde canlı olarak yayınlanmasıyla artış göstermişti.

Sosyal Medya Kaygıları Yeni Zelanda Saldırıları Kaldı ki bu olayın ardından Avustralya, sosyal medya için yeni kurallar getireceğini açıklamıştı. Sosyal medya şirketlerine hapis ve dev para cezaları getirmeye hazırlandığını duyuran Avustralya’nın önerisi kabul edilmiş ve ülkede sosyal medya platformlarına karşı daha sıkı denetim uygulanacağı kesinleşmişti. İngiliz medyasında yaygın olarak yayınlanan bir politika raporunda hükümetin zararlı içeriğin dağıtılmasına engel olamayan şirketler ya da yöneticiler için cezaları kullanabileceği ya da web sitelerine erişimi engelleyebileceği söylenmişti.

Geçtiğimiz hafta ele geçirilen raporda İngiltere’nin sosyal medya yöneticilerini zararlı içerikten sorumlu tutmayı planladığı açıkça dile getirilmişti.

İngiltere Sosyal Medya Yöneticileri Zararlı İçerik Sorumlu Tutma Planı Bir endüstri ticaret grubu olan TechUK, önerinin ileriye doğru atılmış önemli bir adım olduğunu ancak 12 hafta süren konsültasyonu boyunca sıkılaştırılması gerekeceğini söylemişti. Hükümetin yaklaşımının bazı yönlerinin çok belirsiz olduğunu öne süren TechUK; yeni çerçevenin etkili, orantılı ve öngörülebilir olmasının hayati önem taşıdığını aktarmıştı. Facebook da Mark Zuckerberg’in platformlar arası standart bir yaklaşım için düzenlemelerin gerekli olduğu yönündeki çağrısını yineleyerek yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesini sağlamak için hükümetle birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini anlatmıştı.

Facebook’un İngiltere kamu politikası başkanı Rebecca Stimson, her yeni kuralın toplumu korumak, inovasyonu desteklemek ve serbest konuşma özgürlüğü arasında denge kurması gerektiğini bildirdi.

Facebook Yeni Düzenlemeler için Hükümetle Çalışmayı BekliyorStimson açıklamasında; “Bunlar doğru yapmak için karmaşık konular ve yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesini sağlamak için hükümetle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi. Bu arada Başbakan Theresa May de internetin insanlarını birbirine bağlama konusunda mükemmel olabileceği halde kullanıcıları özellikle de çocukları ve gençleri korumak için yeterli olmadığını savundu.

“Bu yeterince iyi değil ve işleri farklı yapmanın zamanı geldi” diyen May, insanları güvende tutmak için internet şirketlerine yasal bir görev verdiklerini söyledi. Diğer taraftan bir grup milletvekili de siyasi reklamcılık ve sosyal medya kampanyalarının daha şeffaf olması için daha fazla şey yapılmasını istedi. Muhafazakar Damian Collins; “Seçim yasalarımızın en kısa sürede güncellenmesi kritik önem taşıyor, böylece sosyal medya kullanıcıları kimin ve hangi nedenle onlarla politik mesajlarla temasa geçtiğini bilebilir” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum