Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere İnşaat PMI Kasım’da Beklentiyi Aşarak 55,5’e Yükseldi

İngiltere’nin beklenen verileri arasında yer alan inşaat PMI anketi yayımlandı. Rakam beklentilerden iyi geldi.
İngiltere İnşaat PMI Kasım’da Beklentiyi Aşarak 55,5’e Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

IHS Markit ve CIPS, İngiltere için İnşaat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) anketini yayımladı. Buna göre İnşaat PMI Kasım 2021 döneminde 55,5’e yükseldi. Beklenti 52’ye düşüş yönündeydi.

İngiltere İnşaat PMI, bir önceki aydaki 52,6’dan Ekim 2021’de 54,6‘ya yükselerek 52,0 olan piyasa beklentilerini kolayca aşmıştı.

İnşaat PMI Kasım’da dört ay boyunca inşaat üretimindeki en hızlı artışı işaretledi.
İngiltere İnşaat PMI Kasım 2021
KAYNAK: IHS Markit

Ankete göre Kasım’da ticari işlerde güçlü ve hızlı yükselişin öncülük ettiği toparlanma görüldü. Tedarikçi gecikmeleri bildiren firma sayısı azalmaya devam ederken girdi maliyeti enflasyonu yedi ayın en düşük seviyesine geriledi.

IHS Markit’ten Tim Moore Kasım verilerinin İngiltere inşaat sektöründe daha hızlı üretim artışı ve daha yumuşak fiyat enflasyonunun hoş bir kombinasyonunu vurguladığını söyledi.

Ekonomik koşulların toparlanması, yeni projelerin başlamasıyla birlikte ticari yapılar yeni projelere öncülük etti. Bu da konut yapımındaki son yavaşlamayı devam etti.

Satın alma maliyetlerindeki son artış, Nisan ayından bu yana en yavaş artış oldu. Liman tıkanıklığı ve ciddi taşıma kapasitesi kıtlığı, inşaat ürünleri ve malzemeleri için daha uzun teslim sürelerinin en sık belirtilen nedenlerinden oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu